-
Év tájépítésze közönségszavazás
A Magyar Építész Kamara Táj‐ és Kertépítészeti Tagozata és a Magyar Tájépítészek Szövetsége idén is meghirdette az Év tájépítésze-díjat. Herczegné Ghyczy Zsuzsanna fehérvári tájépítész is bekerült az öt döntős közé és "Éljenek a Kertek!" mottóval a magánkerti zöldfelületek városi zöldinfrastruktúra hálózatban betöltött fontos szerepét hangsúlyozza.
2025.04.23. -
Bolondballagás 2025
Az idén is arra invitálják a diákokat, hogy vegyenek fel minél viccesebb jelmezeket és táncolva, zenélve, bolondozva vonuljanak együtt végig a Plazától a Fő utcán keresztül a Mercure Hotel Magyar Király előtti térig. Akik az itt álló színpadra egyedi produkciót hoznak, megnyerhetik a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata által felajánlott jutalmakat.
2025.04.23. -
Veszélyes vagy hasznos?
A Királykúti Társalgó sorozatban április 24-én, csütörtökön 18 órakor Mesterséges intelligencia: lehetőségek és veszélyek címmel Zachar Zsófia Virág, az Alba Innovár Digitális Élményközpont munkatársának előadását hallgathatja meg a közönség a Királykút Emlékházban. A programra a www.fehervariprogram.hu/jegy oldalon váltható belépőjegy.
2025.04.22. -
A Kneifel testvérekkel beszélgetnek
Az Aranyat érő beszélgetés vendégei ezúttal Kneifel György és Kneifel Imre lesznek. A zenepedagógusként, népzenészként ismert testvéreket a pályaválasztásról, a zene generációkon átívelő erejéről is kérdezi majd Bokros Judit újságíró. Az Aranybulla Könyvtárba minden érdeklődőt szeretettel várnak április 23-án, szerdán 17 óráról.
2025.04.22.
Gyermekkori balesetek megelőzéséről volt szó a Gárdonyi Művelődési Házban

Sokak által régóta várt programmal készült csütörtökre a székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda.
Az interaktív elsősegélynyújtó oktatáson olyan elméleti és gyakorlati ismereteket sajátíthattak el a résztvevők, melyekkel hatékonyan tudják majd kezelni a gyermekeknél hirtelen fellépő, riasztó tünetekkel járó állapotokat. Szó volt többek között az eszméletlen beteg ellátásáról, az újraélesztésről, a baleseti, belgyógyászati állapotok, sérülések kezeléséről és a légútba került idegentest eltávolításáról is.
Huszár Anna pszichológus elmondta, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel az Egészségfejlesztési Iroda az áprilisi után további három alkalommal, júniusban, szeptemberben és novemberben is szervez majd gyermek-elsősegélynyújtó oktatást, mivel az a fő céljuk, hogy mindenki számára elérhetőek legyenek ezek az ismeretek. Hozzátette, hogy a várandósság és a kisgyermekek egészségével kapcsolatos ismeretek átadása különösen fontos az Egészségfejlesztési Iroda számára. Az EFI-ben szülésfelkészítő és relaxációs tanfolyamot is indítanak a kismamák számára, ezen kívül dietetikai és pszichológiai tanácsadást is nyújtanak.
Az előadást Barta Balázs, a Humán Szolgáltató Intézet munkatársa tartotta, aki elmondta, hogy a foglalkozás célja az, hogy a csecsemő és kisgyermekkorban előforduló balesetekkel és minden olyan váratlan dologgal megismerkedjenek a szülők, ami csak előfordulhat egy kisgyermekek életében. Az előadáson szó volt azokról a hirtelen kezdődő és riasztó tüneteket mutató eseményekről is, amelyek nagyon gyakran mentőhívással végződnek. De amíg a mentő odaér, amíg a segítség megérkezik, addig szükség van arra, hogy ők is helytálljanak. Barta Balázs felvázolta az eshetőségeket egészen a legrosszabbaktól kezdve, amiktől mindenki fél, hogy például eszméletvesztéssel járó állapot következik be, vagy görcsrohama van a gyereknek.
Szóba kerültek a háztartási balesetek, égési sérülések egyszerűbb vérzések és ízületi sérülések is, amik gyakran előfordulhatnak. Az oktatáson résztvevő szülők és leendő szülők feleleveníthették azokat az elsősegélynyújtási ismereteket is, amelyek jogosítvány szerzéssel kapcsolatban már megtanulhattak.