-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Gyöngyöm, gyöngyvirágom - Cserta Gábor születésnapi ünnepe
És az emberek csak jöttek és jöttek, irodalmárok, művészek és jóbarátok. Hiszen azért vannak a jóbarátok, hogy örüljenek a társ, a barát ünnepének. Bobory Zoltán, Bakonyi István, Balajthy Ferenc, Péntek Imre, Pálfalvi András, P. Maklári Éva, Saitos Lajos, és még sokan mások tették tiszteletüket. És ott volt Kozáry Ferenc, a Vörösmarty Színház színművésze is.
- Éppen indulni készültem haza, amikor olvastam e rendezvényről. Azt gondoltam, hogy itt a helyem – mondta, és végig állta a majd kétórás színvonalas műsort.
Elkezdődött a program, Cserta Gábor, a fia Balázs és a majd ötven éve zenész barát, Takács László előadásában. Az első dal után Bobory Zoltán köszöntötte az ünnepeltet, emlékezve néhány közös kalandra. Mint amikor Pálhalmán voltak, a senki által nem kívánt, embereket fogva tartó intézményben. De a műsor végén azért csak kiengedték őket... A dalok között a verseket megzenésítő Cserta Gábornak minden szerzőtárs költőhöz volt egy két jó szava, kedves sztorija. A versek meg csak jöttek sorban, megzenésítve. Elsősorban fehérvári költők remekei, mint például Bódás János, Bella István, Bobory Zoltán, Balajthy Ferenc, Péntek Imre, vagy a magyar irodalom nagyjai közül a többi között Pilinszky János.
A vége előtt jött a csattanó: ketten elmondták azt a verset, amelyet eme este örömére írtak, Balajthy Ferenc és P. Maklári Éva kiváló prózai alkotásával méltatta Cserta Gábor sok, sok évtizedes munkásságát.
A város zenei életének egyik meghatározó, kikerülhetetlen emberéről szólt ez a majd két óra.
Köszönjük a nagyszerű estét, és boldog születésnapot, Gábor!