-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Gyóni Géza halálának 102. évfordulójára emlékeztek
Előadásában Toldi Éva a költő Sírverséből idézett: „Boldog, ki itt jársz, teéretted is / Megszenvedett, ki lent nyugszik, a holt; / Véres harcok verték fel hirét, / De csak a béke katonája volt”
Toldi Éva szerint a legigazabban vélhetően Juhász Gyula, a „magyar bánat” énekese írt Gyóniról: „Gyóni Géza 1914-ben a háború költőjeként indult a lengyel mezőkre, s 1917 nyarán, mint a nemzeti demokrácia és az emberi szolidaritás vértanúja esett el...”
Toldi Éva előadásában bemutatta Gyóni életútjának azon szomorú sorsfordulatait is, amelyek rávetültek későbbi költészetére. A középpontban áll Gyóni szibériai időszaka, életének záró szakasza, amikor a fojtó, szinte reménytelenségbe torkolló rabság szellemi-lelki börtönében a költő rátalált igazi küldetésére, s amikor a háború és a fogság, majd a betegség égető nagy „tisztító tüzében” szinte minden salaktól megszabadulva érkezett meg a végső stációhoz: az ifjúságában hűtlenül elhagyott Úrhoz, a Kegyelem Istenéhez.