Gyors átmenet és folyamatosság - négy alpolgármester irányíthatja a legfontosabb területeket

 A 2014. évi önkormányzati választások eredményének jogerőssé válását követően október 19-én, vasárnap 10.00 órakor tartja alakuló ülését Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése. A jövőt érintő feladatokról, az alpolgármesterek személyéről, valamint a Pénzügyi és a Jogi Bizottság összetételéről adott tájékoztatást ma a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2014.10.18. 11:53 |
Október 19-én vasárnap délelőtt 10 órakor alakuló ülést tart Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése, így a lehető leggyorsabban megtörténik az átmenet. dr. Cser-Palkovics András polgármester négy alpolgármester személyére tett javaslatot, akik elfogadták a jelölést. A korábbi önkormányzati ciklushoz hasonlóan Brájer Éva a kulturális területért, Égi Tamás a gazdasági-pénzügyi területért, Róth Péter pedig a társadalmi kapcsolatokért felel majd. Változást jelent, hogy alpolgármesterként irányítja a kiemelt beruházásokat és az ifjúságpolitikát Mészáros Attila, korábbi tanácsnok.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy várhatóan szombaton délután 16 órakor minden választási eredmény jogerőssé válik, így ezt követően hivatalosan is összehívható az alakuló közgyűlés október 19-én, vasárnap 10 órára. „Ez egy nagyon fontos pillanat a város életben, hiszen gyakorlatilag ez zárja le a választásokat abban az értelemben, hogy feláll a közgyűlés és elkezdi az érdemi munkát. Jelentős és nagy változásokat nem tervezünk, azt a közösségfejlesztést és erősítést tervezzük folytatni, amelyet végeztünk 2010 és 2014 között, és amire azt gondolom, hogy felhatalmazást és a bizalmat megkaptuk a fehérváriaktól.” – emelte ki dr. Cser-Palkovics András.
 
Székesfehérvár polgármestere már javaslatot tett az alpolgármesterek személyére és feladataira is. Az alpolgármesterek a jelölést elfogadták és várhatóan a közgyűlés is támogatja a jelölteket. A korábbi önkormányzati ciklushoz hasonlóan Brájer Éva a kulturális területért, Égi Tamás a gazdasági-pénzügyi területért, Róth Péter pedig a társadalmi kapcsolatokért felel majd. Változást jelent, hogy alpolgármesterként felügyeli a kiemelt ügyeket és az ifjúságpolitikát Mészáros Attila, korábbi tanácsnok. A kiemelt beruházások közé tartozik többek között az elkerülő út építése, az Árpádház program, a rendezvénycsarnok fejlesztés, valamint a 2014 és 2020 közötti uniós források felhasználása is. „Mivel ez több tízmilliárd forintos fejlesztést jelenthet, ebből következően szükség van egy olyan emberre, aki politikai felelősségvállalás mellett összefogja ezeket a területeket. A kiemelt ügyek nemcsak fejlesztéseket jelenthetik, ezért úgy gondoljuk, hogy tanácsnokként eddig is sokat tett az ifjúság és fiatalok ügyeiért, így ez is feladata lesz a jövőben. Fontos cél, hogy a fehérvári fiatalok itthon maradjanak, illetve hazatérjenek Székesfehérvárra.” – tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.
 
Az alakuló közgyűlésen a bizottsági struktúrában is döntés születik. „A legfontosabb, hogy ebben nem tervezünk változást, vagyis négy bizottsággal szeretnénk a munkát folytatni. A bizottsági feladatok és összetétel vonatkozásában egyeztetésre hívtuk október 21-re a képviselőket, szakmai szervezeteket annak érdekében, hogy a következő közgyűlésen, amelynek várható időpontja október 31-én lesz, a bizottsági struktúra is végleges legyen.” – mondta el Cser-Palkovics András polgármester, aki arról is szólt, hogy minden olyan szervezet, amely listát állított, elindult az önkormányzati választáson, attól függetlenül, hogy nem szerzett mandátumot, részese lesz a város működtetésének abban a formában, hogy a bizottságokban felajánlanak számukra külső szakértői helyeket.
 
„Holnap azonban két bizottság felállítást megtesszük, személyi összetétele ideiglenes lesz, hiszen ez október 31-én még változhat. A Pénzügyi és Jogi Bizottságban azt az elvet szeretnénk követni, hogy a két függetlenként egyéni körzetet nyert képviselő már a holnapi munka során a bizottság tagjává váljon, valamint a parlamenti frakciót adó és fehérvári közgyűlésbe is bejutott szervezeteket is felkértük erre a munkára.” – emelte ki Székesfehérvár polgármestere, aki szerint - mivel a Pénzügyi Bizottság ellenőrzési feladatokat is ellát - a mindenkori ellenzékhez tartozó személynek kell az ott folyó munkát irányítania. A Pénzügyi Bizottság elnökének Farkas Lászlót (független), alelnöknek dr. Horváth Miklósnét (FIDESZ), belső tagoknak pedig Östör Annamária (FIDESZ), dr. Kovács Béla Sándor (FIDESZ) és Horváth-Tancsa Ágnes (JOBBIK) önkormányzati képviselőket kérték fel. A Jogi Bizottságot, a közgyűlési jóváhagyást követően, dr. Kovács Béla Sándor (FIDESZ) vezeti majd. Az alelnöki tisztet dr. Márton Roland (MSZP-EGYÜTT) tölti be, míg a testület belső tagja lesz Viza Attila (FIDESZ), Deák Lajosné (FIDESZ) és Szigli István (független) önkormányzati képviselő.
 
„Ünnepi esemény lesz a holnapi alakuló közgyűlés, hiszen a munka megkezdését is jelenti. Ezt követően a jövő héten egyeztetések lesznek, ezt követően pedig nem lesz akadálya annak, hogy a teljes bizottsági és tanácsnoki struktúra is felálljon. A lehető leggyorsabban megtörténik az átmenet, ezzel is hangsúlyozva hogy a város életében fontos a folyamatosság Székesfehérváron erről döntöttek az elmúlt vasárnap, nekünk pedig az a dolgunk, hogy ezt továbbvigyük és folytassuk a megkezdett munkát a következő esztendőkben, hangsúlyozva azt, hogy a közgyűlést és a város vezetést továbbra sem pártpolitikai törésvonalak mentén szeretnénk irányítani. A képviselőtestület minden tagjának az a feladata, hogy döntéseikkel Székesfehérvár érdekeit szolgálják, és ennek megfelelően dolgozzanak a következő esztendők során.” – hangsúlyozta dr. Cser-Palkovics András polgármester.