Győzelemmel mutatkozott be a DKKA a Piros csoportban

Történetének első Piros csoportos mérkőzésén az Óbudai Kaszásokat fogadta a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia Csapata az MKOSZ Edzőközpontban. Fantasztikus első negyed után végig kézben tartotta a fehérvári csapat a Kaszások elleni mérkőzést.
Dávid Kornél KA - Óbudai Kaszások 79-73 (23-11, 20-18, 14-16, 22-28)
2024.10.01. 11:11 |

Az első pontokat Radics szerezte, 5-2-re vezettek az óbudaiak. Ekkor a DKKA is megérkezett a mérkőzésbe, és egy 12-1-es sorozattal átvette a kezdeményezést. Molnár hármasával kezdődött a második negyed, de a Kaszások is próbáltak meccsben maradni. Radics húzta a csapatát és tartotta a különbséget tíz körül, aztán 28-20 után zsinórban nyolc hazai pont következett, közte két Djuric-tripla és 43-29 volt a nagyszünetben.

A második félidő elején Góbi szórt be két extra hárompontost, 51-33-ra hizlalva a fehérvári előnyt. A negyedik negyedbe érve 64-49-nél volt még alkalma a DKKA-nak nagyobb előnyt kiépíteni és eldönteni a találkozót, de az ellenfél nem adta fel. A 35. percben tízen belülre kerültek egy Madár-triplával (64-55). A találkozó aztán egy Simon-hárompontossal dőlt el a 38. percben. Az utolsó percekben pedig közelebb jöttek ugyan a Kaszások, de a történelminek is nevezhető siker már nem forgott veszélyben.