Győzelem a Sóstón - három Vidi gól és három pont a Diósgyőr ellen

Kétgólos győzelemmel mutatkozott be a Fehérvár FC hazai pályán az NBI-ben, a csapat a Diósgyőr együttesét fektette két vállra köszönhetően Christensen parádés megmozdulásainak és a csereként beállt fiatalok góljainak. Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)
2024.08.03. 18:08 |

Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)

Pető mester a Tóth - Melnyik, Spandler, Serafimov, Bedi - Larssen - Pető, Christensen, Csongvai, Kovács M. - Gradisar kezdő 11-et választotta a Diósgyőr ellen. A találkozó nem is kezdődhetett volna jobban, ugyanis egy perc sem kellett ahhoz, hogy vezetést szerezzen a Vidi. Christensen bal oldali szöglete Gradisarról Serafimovhoz került, aki hat méterről a kapuba fejelt. (1-0)

A jó kezdést azonban nem követték további veszélyes Vidi támadások, hanem a DVTK kapcsolt rá, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a 20. percben egyenlített a diósgyőri alakulat az argentín Franchu révén, aki Klimovicz beadását lőtte a hálóba. (1-1)

A második félidő legfontosabb pillanatait két csere alapozta meg, az 57. percben Katona Mátyás, a 71. percben pedig Babos Bence állt be. Babosnak mindössze 4 percre volt szüksége, hogy vezetést szerezzen a Vidinek, ehhez kellett Christensen zseniális passza is. A dán légiós indította Babost, aki indította Babost, aki betört a 16-oson belülre és éles szögből remekül lőtte ki a hosszú alsót. (2-1)

A másik cserejátékos, Katona is feliratkozott a góllövők közé, a ráadás utolsó percében, a 94. percben ugrott oda a védők közé, elvitte a labdát, majd a kimozduló kapus felett a hálóba emelt, végleg eldöntve ezzel a 3 pont sorsát. (3-1)