Nagyarányú győzelmek a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapataitól

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia felnőtt csapata a kiváló negyedik negyednek köszönhetően megőrizte a bajnoki veretlenségét a fővárosban. Sikerrel vette az akadályt U20-as csapat is, amely gyakorlatilag már az első félidőben (38-16) eldöntötte a találkozót a TFSE-PSE korosztályosai ellen. Női amatőr együttes pedig ötven ponttal győzött az első hazai bajnokin a Törekvés SE ellen.
2023.10.10. 09:59 |

A negyedik negyedben őrölték fel a Pénzügyőr ellenállását

Bár sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, a kiváló negyedik negyednek köszönhetően megőrizte a bajnoki veretlenségét a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia a fővárosban.

Pénzügyőr SE - Dávid Kornél KA 71-87 (22-21, 16-21, 20-22, 13-23)

Egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon az első percekben, de inkább a Pénzügyőrnél volt az előny. 13-9-nél, majd 19-15-nél négy ponttal tartottak előrébb a Tóth Zoltán vezette hazaiak. A 9. percben egy rövid időre átvette a DKKA a vezetést Büki büntetőivel, de a végső szó Magdáé volt. A második negyed szinte teljesen lemásolta az első képét: néhány pontos hazai előny, majd a hajrában DKKA-fordítás. Az utolsó percek a fehérvári csapatnak sikerültek jobban, és 42-38-ra vezettek a nagyszünetben.

A harmadik játékrészben a Kerkai-Barócsi-Tóth hármas révén megint fordított a Pénzügyőr, a 28. percben azonban ismét átvette a DKKA a vezetést. Közel két percnyi kosárcsend után egyszer még egyetlen pontra jöttek fel a zöld-fehérek, de 64-63 után kinyílt az olló a két csapat között. A 38. percre közel járt a fehérvári csapat a 20 pontos vezetéshez (83-65) az elfáradó hazaiak ellen, a vége 16 pontos DKKA-siker lett és a győzelemmel továbbra is hibátlanul állnak a tabella első harmadában.

A felnőtt férfi csapatra "angol hét" vár, hiszen kedd este Mosonmagyaróváron Hepp Kupa-mérkőzésen, péntek este pedig Székesfehérváron a Zöld csoport negyedik fordulójában, a Vásárhely ellen lépnek pályára.

Dzunic Branislav: Azt gondolom, az egész meccsen keményen dolgoztunk a hibáink ellenére is, és a negyedik negyedben sikerült kézbe vennünk a meccset, ahol felül tudtunk kerekedni ellenfelünkön.

Győzött az U20-as csapat is

Sikerrel vette az akadályt U20-as csapat is, amely gyakorlatilag már az első félidőben (38-16) eldöntötte a találkozót a TFSE-PSE korosztályosai ellen. A harmadik negyed sikerült csupán egy picit gyengébbre, de az utolsó tíz percben ismét rátettek egy lapáttal Horváth Richárd tanítványai.
TFSE-PSE U20 - Dávid Kornél KA U20 40-77 (9-22, 7-16, 11-12, 13-27)

Pazar első félidő után ötvenpontos siker a Törekvés ellen

Női amatőr együttesünk alaposan kitett magáért az első hazai bajnokin, és nagy különbségű győzelmet aratott a Törekvés SE ellen.
Dávid Kornél KA - Törekvés SE 92-41 (29-11, 25-4, 22-15, 16-11)

Frindt Nikolett hármasa adta meg az alaphangot, és Varga, majd Papp pontjaival már 7-0-ra vezettett a DKKA az első két perc után. Ugyan 9-7-re még feljöttek a vendégek, de a következő kosarukat 16-7-nél, az azt követőt pedig 29-9-nél szerezték. A közte eltelt időben dobóhelyzetet is alig engedélyeztek Doboséknak, akik jobbára eladott labdával fejezték be a támadásokat. A második negyed még nagyobb DKKA-fölényt hozott: ellenfelük a 19. perc közepéig nem tudott mezőnykosarat szerezni, és utána is csak egyet.

Szemben az 55 százalékos mutatónkkal, a Törekvés mindössze 15 százalékkal célzott mezőnyből az első 20 percben, ami kiváló védekezésről árulkodik, és elvetette a szoros mérkőzés lehetőségét. Az 54-15-ről kezdődő második félidő már csak formalitás volt. Ennek megfelelően Szentpáli Gergő minden nevezett játékosát hadra is fogta, és a bő rotálás ellenére is megnyerték a harmadik és a negyedik negyedet. A vége 92-41-es siker lett. A DKKA-ból hatan is szereztek legalább 10 pontot, Drávecz Boróka (20), Dávid Mia (22) és Varga Sára (23) gyűjtötte a legtöbb VAL-t.

A könnyed győzelem után a jövő hétvégén újabb nehéz idegenbeli mérkőzés következik: az Euroligában menetelő DVTK U23-as együtteséhez látogat majd Szentpáli Gergő együttese.

Szentpáli Gergő: Magabiztos győzelmet arattunk. Az volt a kulcs, hogy főleg az első félidőben rengeteg energiát tettünk bele a védekezésbe. Szépen javítottuk az első fordulóban elkövetett hibáinkat, ebből pedig sok könnyű kosarat tudtunk szerezni. Örülök annak, amit láttam, de dolgozunk tovább, mert a jövő héten nagyon kemény feladat vár ránk Miskolcon.