Győzelem az EHF-búcsú után - lélekjavító fehérvári siker Siófokon

Győzelemmel tért vissza a hazai porondra a Fehérvár KC. Tilingerék két gólos sikerrel javították kedélyállapotukat az EHF-Kupa kiesés után. Bár nem indult könnyen a találkozó, szép lassan belelendültek Tilingerék és végül szoros győzelmet arattak a Balaton partján: két góllal 22-20-ra győzött a Fehérvár KC, ezzel a csapat megnyerte második meccsét is a rájátszásban, és hat ponttal átvette a vezetés a középmezőnyben.
Siófok KC – Fehérvár KC 20-22 (7-10)
2014.04.15. 19:34 |
Győzelemmel tért vissza a hazai porondra a Fehérvár KC. Tilingerék két gólos sikerrel javították kedély állapotukat az EHF-Kupa kiesés után. Bár nem indult könnyen a találkozó, szép lassan belelendültek Tilingerék és végül szoros győzelmet arattak a Balaton partján.

A legnagyobb kérdés az volt a Siófok – Fehérvár meccs előtt, hogy mennyire sikerült túltennie magukat Tilingeréknek 68 óra alatt az Esbjerg elleni EHF-Kupa búcsún. Illetve talán sokkal inkább a hogyanján (valamint Herr kiválásán, akit információink szerint tüdőgyulladás gyanújával kórházba szállítottak). Nos, az látszott a bemelegítés során is, hogy finoman fogalmazva, volt már jobb lelki állapotban is a társaság. Ezt igazolta a mérkőzés első periódusa is, az FKC szerencséjére a hazaiak sem kezdtek túl acélosan. Tilinger kihagyott büntetőjével indult, majd sokáig gól nélkül folytatódott a meccs, az 5. percben Orbán törte meg a gólcsendet, de előbb Azari hetesből, majd Tilinger átlövésből volt eredményes. A Siófok azonban Léránt és Lukács góljaival 5-2-re ellépett, de a 22. percben Hajduch, Azari és Tilinger találataival, és Kiss Éva védéseivel ismét csak egy volt közte. Majd megint a hibák játszották a főszerepet, Benzal azonban egyenlített, így 6-6-tal (!) fordultak a csapatok az utolsó hét percre. Kiss 24 perc után 50%-os védési mutatóval állt, és egy hetest is megfogott. Ez jó hatással volt a csapat teljesítményére is, két perccel később Emberovics gólját követően 8-6-ra vezetett az FKC. Majd Hajduch Csenge ejtette át Pastrovicsot, így Golovin mesternek már a második idejét kellett kikérnie a szünet előtt. Az utolsó szó, Tilinger Tamaráé volt a félidőben, 10-7-re vezetett a Fehérvár.

A második 30 perc Lukács Viktória góljával indult, de gyors gólváltások és Tilinger bombája után már 13-9-re vezetett az FKC! Ahogy telt az idő, az embernek kezdett olyan érzése lenni, mintha a Siófokot sokkolták volna szombaton történtek, hiszen a hazaiak megilletődötten, sokszor tanácstalanul kézilabdáztak, míg az FKC játékosai egyre inkább haraptak. A 41. percben Golovin Vlagyimir harmadszor is letette a zsűri asztalra az időkérést jelző táblát, jelezve, vagy most megfogják a meccset vagy soha - ekkor 10-15 állt az eredményjelzőn. Ezután ugyan Orbán Annamária elkapta a fonalat, de hol Mayer, hol Azari válaszolt, így négygólos fehérvári előnnyel indult az utolsó negyedóra. 10 perccel a lefújás előtt Pal Oldrup Jensennek is időt kellett kérnie miután Léránt találatával feljött a Balaton-parti gárda két gólra, izgalmassá téve ezzel a hajrát. És hogy ez még inkább így legyen, arról Szamoránsky Anikó gondoskodott, aki egy gólosra csökkentette a hátrányt, majd pedig Léránt egyenlített. Hét perc volt hátra, amikor előbb Tilinger betalált, majd egy siófoki lövés mellé szállt, Lukács azonban egyenlített. Aztán Azari, Mayer, Emberovic és ismét Azari talált be, így megint három volt közte kevesebb, mint három perccel a lefújás előtt. Léránt lőtt fölé a 60. percben, amivel el is dőlt a meccs, két góllal nyert, 22-20-ra a Fehérvár KC, ezzel a csapat megnyerte második meccsét is a rájátszásban, és hat ponttal átvette a vezetés a középmezőnyben.