Győzelemmel hangolt a Győr elleni bajnokira a Videoton FC

Utolsó téli felkészülési mérkőzését a felvidéki DAC otthonában játszotta le szombaton délután a Videoton FC. A találkozó nagyszerű hangulatban telt, hiszen körülbelül 2000 néző előtt kezdődött az edzőmeccs, melyen közel 100 fehérvári szurkoló is jelen volt. A felkészülési meccset végül a Videoton FC nyerte meg 1-0-ra Gyurcsó Ádám szabadrúgásával.
2015.02.22. 16:29 |
 A hazai pályán szereplő Dunaszerdahelyi FC DAC kezdte jobban a meccset, mivel a 2. percben Stepanovsky lőtt 20 méterről kapura, Calatayud azonban magabiztosan hárította a próbálkozást. A hetedik percben Kwin Noe Achille maradt le a hosszú oldalon egy beadásról. A félidő második részében valamivel többet birtokolta a labdát a Videoton FC, de Nikolicsot rendszeresen lesen állította meg a játékvezető, így igazán nagy helyzetet nem könyvelhettek el a krónikások, 45 perc után maradt a 0-0-s döntetlen.

Szünetben egyik edző sem cserélt, a második félidőt azonban már a Vidi kezdte jobban. A 47. percben Kovács remek labdával szolgálta ki Nikolicsot, a csatár ezúttal a védők mögül indult, és le is futotta őket, egyedül vezethette volna a labdát a kapusra, azonban a hazai hálóőr a félpálya feléig sprintelt, és becsúszva el tudta rúgni azt Nikolics elől. Az 51. percben azonban már ő is tehetetlen volt, Gyurcsó Ádám 23 méterről óriási gólt ragasztott szabadrúgásból. A folytatásban a hazaiak birtokolták többet a labdát, és öt szögletet is elvégezhettek ebben a játékrészben, azonban csak az utolsó volt veszélyes, ekkor viszont a fehérvári védőknek sikerült menteniük. A meccs végéhez közeledve távoli átlövésekkel is próbálkoztak a felvidéki csapat játékosai, de vagy célt tévesztettek, vagy Calatayud védett bravúrral, így a vége maradt az 1-0 a Vidinek. A Videoton tehát jól hangolt a jövő vasárnapi Győr otthonában lejátszandó bajnoki mérkőzésre.

Dunaszerdahely – Videoton FC 0-1 (0-0)
Videoton FC: Calatayud - Szolnoki (Brachi 67), Chakla (Juhász 77), Fejes (Vinícius 67), Maréval (Heffler Tibor 67) - Trebotic, Simon - Gyurcsó (Álvarez 67), Kovács (Ivanovszki 59), Oliveira (Pajac 67) - Nikolics (Feczesin 67)