Győzelemmel kezdte a bajnokságot az Albacomp

Győzelemmel kezdte a 2007-2008-as kosárlabda bajnokságot az Albacomp. A fehérváriak egy pécsi tornagyőzelemmel és egy hazai rendezésű megmérettetés harmadik helyével hangolódott az első téttel bíró mérkőzésre a Kaposvár elleni bajnoki nyitányra. Soós Gábor belázasodott, de a pályán lévők sem voltak elemükben a találkozó első felében. Sok hibával és idegesen játszottak Goran Miljkovic legényei, az első negyedben mindössze egy pont volt a hazaiak előnye, a folytatásban azonban az előbb eszmélő Kaposvár egy 10-0-s rohammal elhúzott a hazai csapattól.  Albacomp - Kaposvári KK 66-63 (14-13, 16-23, 26-14, 10-13)

2007.10.07. 11:55 |

A nagyszünetben hat ponttal vezettek a vendégek, de az öltözői tevékenységet a fehérvári vezetőedző végezhette jobban, mert fordulás után magára találtak Simon Balázsék. A válogatott irányító volt egyébként a legeredményesebb – húsz ponttal zárt -, s jól mozgatta társait, különösen a harmadik negyedben. Az Albacomp ekkor tudott fordítani, 12 ponttal volt jobb ellenfelénél, így beleférhetett az is, hogy a hajrában felzárkózott a Kaposvár. Sőt, az utolsó percben egyenlített az ellen, de Simon Balázs megnyerte egykori csapata elleni meccset, egy hárompontossal zárta le a kosarak sorát, s így az Albacomp 66-63-ra győzött.

Albacomp - Kaposvári KK 66-63 (14-13, 16-23, 26-14, 10-13)

Albacomp: Simon 20/12, Brown 12/9, Radovics 6, Henderson 16/3, Bencze 10. Csere: Dávid G. 2, Hanga, Nuber. Edző: Goran Miljkovics.
K
 aposvár: Day 16/6, Kiss K. 8/6, Edwards 20/9, Hendlein 9/3, Orosz 4. Csere: Tömösváry, Szőke 6, Csirke, Vojvoda. Edző: Viktor Berezsnoj.