Győzelemmel kezdte a Hungaronafta-Kupát a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding ismét házigazdagént finomítja felkészülsét a 2006-2007-es idényre. A fehérváriak szerb, horvát és román csapatokat látnak vendégül a Köfém csarnokban, ahol a torna nyitótalálkozóján a román bajnok Rulmentul Brassó 28-26-ra verte a horvát pontvadászat győztesét, a Podravka Koprivnicát. A Cornexi az első körben a szerb liga ezüstérmese, a Knjaz Milos ellen lépett pályára, és a vártnál nehezebb mérkőzésen ugyan, de begyűjtötte a győzelmet.  Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Knjaz Milos 31-29 (15-14)

2006.08.26. 11:56 |

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding már a múlt héten találkozott a Knjaz Milos alakulatával, akkor a Szabó Edina irányította együttes 31-19-el „mosta” le a pályáról szerb ellenfelét. A Milos aztán Németországban portyázott, ahol szinte minden nap mérkőzést vívott, így pénteken egészen más arcát mutatta az arandjelovaci gárda. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, a 10. percben már öt góllal (2-7) vezettek a szerbek. A Cornexi rendkívül gyenge kezdése után felpörgött, a kapuban a remeklő Fekete Csilla váltotta a most gyengébb napot kifigó Djericet, így a 19. percben már Trishchuk góljaival egyenlített, majd fordított a fehérvári csapat. A folytatásban fej-fej mellett haladtak az együttesek, hol egyik, hol pedig másik fél tett szert egygólos előnyre. A szünetre a Cornexi vonulhatott nyugodtabban - 15-14- volt ekkor az állás -, a folytatásban aztán már egyértelműen a hazaiak irányítottak.

Igaz, nem tudtak nagyon ellépni Baloghék, olykor három gól volt a két csapat közötti differencia, de előfordult, hogy egyenlített a Knjaz Milos. Akadtak olyan időszakok is a mérkőzésen amikor csupán a rengeteg technikai hiba miatt bosszankodhatott a 600 fős közönség, de aztán a hajrában örülhettek a fehérvári kézilabdabarátok, mert a Cornexi megőrizte előnyét, pedig erősen jött a Milos. Az utolsó másodpercben Valova tett pontott a gólok sorára, így a Cornexi-Alcoa-HSB Holding két góllal, 31-29-re nyerte első összecsapását a Hungaronafta-Kupán.

Szombaton 18 órakor a két győztes csapat meccsel, a Cornexinek a Rulmentul Brasov együttesén kell túllépnie az újabb tornagyőzelem felé vezető úton.

Hungaronafta-Kupa

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Knjaz Milos 31-29 (15-14)

Köfém csarnok, 600 néző
 Vezette: Horváth, Marton

Cornexi: Djeric – Vaszari 3, Trishchuk 4, Õri 4, Vijunaite 3, Kordyuk 3, Balogh 8/3. Csere: Tápai Sz. 1, Pádár 3, Valova 2, Tápai A., Tilinger, Lima, Fekete(kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Knjaz Milos: Milenkovic – Nisavic 5, Tot 8, Kuharovic 6/4, Rajovic 2, Matic1, Koperec 2. Csere: Vojcic 3, Mitrovic 2, Leordean, Radoicic, Ristanovic, Mihailovic, Mihajlovic(kapus), Tosovic (kapus). Vezetőedző: Sasa Boskovic

Kiállítások: 4 ill. 8 perc