Győzelemmel kezdte a Terszol Kupát a Cornexi-Alcoa-Autobahn

Győzelemmel kezdte a Terszol 2007 nemzetközi felkészülési tornát a Cornexi-Alcoa-Autobahn női kézilabda csapata. A háromnapos megmérettetés első összecsapásán a Dunaferr NK 32-20-ra verte a norvég bajnokság negyedik helyén végzett Levangert, s a fehérváriak sem léphettek pályára más céllal, minthogy két vállra fektessék első ellenfelüket. A szerb pontvadászat bronzérmese, a Dinamo Pancevo négy válogatott játékossal a soraiban vtte fel a küzdelmet a térdműtéten átesett Tápai Szabinát, a juniorválogatott játékosokat és a felnőtt válogatott Pannon-Kupája miatt elfoglalt Balogh Beát is nélkülöző Cornexivel. Cornexi-Alcoa-Autobahn – Dinamo Pancevo 34-26 (18-13)
2007.08.16. 23:40 |
 Győzelemmel kezdte a Terszol 2007 nemzetközi felkészülési tornát a Cornexi-Alcoa-Autobahn női kézilabda csapata. A háromnapos megmérettetés első összecsapásán a Dunaferr NK 32-20-ra verte a norvég bajnokság negyedik helyén végzett Levangert, s a fehérváriak sem léphettek pályára más céllal, minthogy két vállra fektessék első ellenfelüket. A szerb pontvadászat bronzérmese, a Dinamo Pancevo négy válogatott játékossal a soraiban vette fel a küzdelmet a térdműtéten átesett Tápai Szabinát, a juniorválogatott játékosokat és a felnőtt válogatott Pannon-Kupája miatt elfoglalt Balogh Beát is nélkülöző Cornexivel.

A találkozó elején még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 10. perctől a Cornexi ragadta magához az irányítást. Vura József együttese fokozatosan növelte előnyét, a pancsovai együttesben szinte csak Pavlov góljai tartották a lelket, de a rekkenő hőségben az első félidőben csak ötgólos előnyre tudott szert tenni a hazai csapat.

Fordulás után is zömében a Cornexi támadásainak tapsolhatott a publikum, no meg Fekete Csilla védéseinek. A fehérváriak különösebb megerőltetés nélkül hizlalták fórjukat, mely a találkozó végére nyolcgólosra gyarapodott. A hazai csapatból Kenyeres Fanni, Vaszari Virág, Laima Bernataviciute és a fiatal Varga Katalin is kiemelkedett, de biztató volt az első ízben a felnőttek között szereplő Bízik Boglárka bátor játéka is.
 A Cornexi-Alcoa-Autobahn 34-26-ra nyert a Pancevo ellen, pénteken 19 órakor a Levanger ellen folytathatja jó szereplését a felkészülési tornán.

Cornexi-Alcoa-Autobahn – Dinamo Pancevo 34-26 (18-13)

Köfém csarnok, 600 néző
 Vezette: Jancsó, Marcinka

Cornexi: Djeric – Kenyeres 7, Szrnka 2, Kamper 2, Vijunaite 3, Gordejeva, Kovács 1. Csere: Bernataviciute 5/4, Valova 2, Varga 5, Trishchuk 1, Vaszari 4, Bízik 2, Fekete(kapus), vezetőedző: Vura József

Pancevo: Gutesa – Prvanov 4, Pokrajac 1, Balac 4, Ziga 3, Pavlov 12/6, Perusina. Csere: Davidovic(kapus), Samoila 1, Damjanovic 1, Vrbljanec. Vezetőedző: Bratislav Obucina

Kiállítások: 4 ill. 10 perc