Győzelemmel menetelt tovább a Videoton

Csapatunk az MTK elleni győzelemmel menetelt tovább a vágyott aranyérem felé. A Vidi nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, mégis az MTK szerzett vezetést, Pátkai indításával Frank helyzetbe került majd gólt rúgott. A Videoton még az első félidő lefújása előtti pillanatokban egyenlített Alves büntetőjével, majd a második félidőben Elek Ákos gólja már a győzelmet jelentette.
Videoton FC - MTK 2-1 (1-1)
Meccsösszefoglaló VIDEÓ a cikkben!
2011.03.05. 19:34 |

A Vidi elszántan, nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, látszott, a játékosok amilyen hamar csak lehet, döntésre akarják vinni a dolgot. Alvesé volt az első helyzet, majd Nikolicsé az első "ordító" - a mérkőzést szemlélő azt láthatta, csak idő kérdése, hogy a listavezető bedarálja a tabella 12. helyezettjét. A tizenhatosig tökéletesen működött minden, de az utolsó passzok nem sikerültek, a büntetőterületen belül nem sikerült mattolni az ellenfelet.

Fordulatot az MTK - nem szégyen elismerni, szép - gólja hozott. A játék képében nem volt benne ahogy Pátkai indításával Frank helyzetbe került majd gólt rúgott. A Vidi játékosai fejben talán tudták, hogy nincs nagy gond, bőven van még idő fordítani, ennek ellenére megfogta őket gól. Eltelt néhány perc, mire sikerült ismét lábra kapni, de azután a félidő hajrája már vitathatatlanul, újra a Vidié volt.

A lefújás előtti pillanatokban sikerült az egyenlítés, Szatmári feleslegesen szabálytalankodott Elekkel szemben, elkövette azt a hibát, hogy meg sem próbálta a labdát megjátszani. Andó-Szabó teljesen jogosan ítélt büntetőt, amit azután Alves védhetetlenül bevarrt - ha nem csalnak az emlékeink, Andre a Vidiben még nem hibázott büntetőt. A szünetben 1-1 volt az eredmény, a fordulás után mindenki "nulláról" indult.

A Vidi győztes gólja a 79. percben érkezett. Gosztonyi jobb oldali szabadrúgását Lipták fejelte rá, de mellé ment volna; Alves óriási bravúrral, fejjel "visszakanalazta", ezt Vaskó 7 méterről kapura fejelte, de Szatmári nagy bravúrral a keresztlécre tolta a labdát, ám a kipattanót Elek Ákos hét méterről, kissé jobbról, a kapu jobb oldalába stukkolta.