Győzelemmel zárta az őszi bajnoki idényt az FC Fehérvár

Ünnepi hangulatban kezdődött a Soproni Liga 15. fordulója a Sóstói Stadionban, hiszen az FC Fehérvár – Zalaegerszegi TE összecsapás előtt köszöntötték a 40 évvel ezelőtt NB1-be jutott VT Vasas csapatát, a 15. születésnapját ünneplő Red Blue Devils szurkolói csoport pedig látványos koreográfiával, és füstfelhővel hangolódott az ősz utolsó bajnoki mérkőzésére. A fehérvári csapatból hiányzott a betegséggel bajlódó Sebők Zsolt, így Németh Viktornak akadt dolga a találkozó 10. percében, amikor Koplárovics emelte át feje felett a labdát, egészen a felsőlécre…

2007.11.24. 23:48 |

A folytatásban kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, valamivel több fehérvári labdabirtoklással. A 23. percben egy szabadrúgás után Fehér lőtt, lefelé csapódó labdáját pedig bravúrral tornázta a kapufára és szögletre Babalj kapus. A 31. percben aztán Dajic lépett meg a felezővonalról, azonban védője utolérte és szerelte. A Vidi bosnyák csatára azonban nem hagyta magát, visszaszerezte a labdát, érkezett lendületből Simek Péter, aki középre centerezett, a pontosan érkező Dvéri Zsolt pedig szinte belebotlott a labdába, de ez éppen így volt jó, a labda becsorgott a bal kapufa mögé, 1-0.
A szünet előtt Davidov egyenlíthetett volna, de csavarását a levegőben úszva védte Németh Viktor.
 A második félidő elején is a hazaiak voltak aktívabbak, több fehérvári akciót is lesen állított meg az asszisztens, majd az 52. percben Sitku 14 méteres lövését a ZTE kapusa hárította bravúrral. Nyolc perccel később Meye 18 méterről lőtt a fehérvári kapu mellé.
 A sok hibával tarkított mezőnyjáték után a 80. percben Farkas Balázs csapta be a védőket, akik passzra vártak, egyedül lépett ki a félpályánál, a 11-es pontig gyalogolt, s a kapus mellett a léc alá emelte a labdát, 2-0.
Az FC Fehérvár 2-0-s győzelmével a tabella 9. helyén zárta a bajnokság őszi idényét.

FC Fehérvár – Zalaegerszegi TE 2-0 (1-0)