Győzelmet aratott a Magyar Labdarúgó Válogatott a Sóstói Stadionban

10877 néző előtt sétált a Sóstói Stadion gyepszőnyegére Magyarország és Bosznia-Hercegovina válogatottja, az Európa-bajnoki selejtező sorozat nyolcadik fordulójában. A magyarok az esélytelenek nyugalmával és az olaszok elleni győzelemből önbizalommal felvértezve várhatták a találkozót, valamivel nyugodtabban ellenfelénél, mert nemzeti együttesünk már nem juthat ki az EB-re… A magyar csapat egy látványos, jó iramú és remek hangulatú mérkőzésen Gera tizenegyes-góljával 1-0-ás győzelemet aratott. Magyarország – Bosznia-Hercegovina 1-0 (1-0)

2007.09.08. 19:27 |

A legutóbbi nagy sikert arató csapaton annyiban változtatott Várhidi Péter szövetségi kapitány, hogy a lebetegedő Priskin Tamás helyett Feczesin Róbert kezdett csatárként. Nyitányként Dzsudzsák Balázs bolondította meg a bosnyák védelem jobb oldalát, beadása után Gera fejelt a kapu mellé. Nem sokkal később Fülöp Mártonnak kellett mutatnia, hogy jó kapus, Ibisevic lövését védte bravúrral. A 26. percben Hajnal végezhetett el szabadrúgást 40 méterről, labdáját Juhász csúsztatta alig mellé. Öt perccel később megint Hajnal próbálkozott szabadrúgásból – Guso kapus védett. Ugyanabban a minutumban Dzsudzsák hozta játékba Gerát, aki jobbról adott be, de labdájáról Feczesin és Hajnal is lekéstek. A rendkívül bátran játszó magyarok a 39. percbwen aztán megszerezték a vezetést! A 16-oson belülre törő Feczesint csak lerántani tudták a bosnyák védők, 11-es! A büntetőt Gera Zoltán értékesítette, a kapu jobb oldalába helyezett, 1-0.
A vezető találat után a vendégek kerekedtek felül, a félidő hajrájában Bajic fejelését és Muslimovic lövését is bravúrral kellett hárítania Fülöpnek.
 A második játékrész elején Dzsudzsák két lövéssel jelentkezett, mindkettőt hárította a bosnyák hálóőr. Az 50. percben Hajnal növelhette volna a magyarok előnyét, becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd 11 méterről ballal elgurította a labdát a kapus és a kapu mellett. A 68. percben Muslimovic tette maga elé a labdát és 16-ról lőtt, Fülöp azonban vetődve védett. Nem sokkal később a magyarok szerkezetváltásának köszönhetően Gera beljebb került a jobb oldalról, s máris lövéshez jutott, 18 méteres lökete nyomán azonban a felsőlécen csattant a labda. Nem sokkal később egy szöglet után Juhász fejelt kapura, Guso állta útját a labdának, majd a 81. percben Muslimovic futotta le a védőket, már-már úgy tűnt egyenlít, de Vaskóval a nyakán a kapu mellé lőtt. Két perccel később Dzsudzsák a rövidsakot vette célba, de a kapus kitornázta a labdát. A találkozót az Atalanta csatára, Muslimovic villanása zárta, kilépett a védők közül, de a magyar kapu mellé passzolta a játékszert.
 A Magyar Válogatott ismét bátor játékkal rukkolt elő, látványos mérkőzésen aratott 1-0-s sikert. Magyarország 9-re növelte pontjai számát az EB-selejtezőn, de továbbjutási esélye így sem maradt. A magyar együttesben az exfehérvári Csizmadia Csaba, míg a bosnyákok oldalán a jelenleg is Fehérváron futballozó Mario Bozic is szóhoz jutott.

Magyarország – Bosznia-Hercegovina 1-0 (1-0)