Győzelmével 5. a Cornexi

36-24 arányban nyert a Cornexi-Alcoa női kétilabda csapata a Hódmezővásárhely ellen hazai pályán a bajnokság utolsó fordulójában. A 12 gólos győzelemhez Csenki 9, Tápai 7, Georgeta 6 góllal járult hozzá. A győzelem azt jelenti, hogy a székesfehérvári együttes az 5. helyen végzett a 2003/04-es bajnokságban és a következő idényben indulhat az EHF-kupában.

2004.05.22. 09:13 |

Utolsó bajnoki mérkőzését játszotta a Cornexi-Alcoa női kézilabda együttese a 2003/04-es idényben. Az ellenfél a Hódmezővásárhely volt. A fehérváriaknak mindenképpen pontot kellett szerezniük az 5. hely megszerzése érdekében.

Ennek megfelelően kezdett a Cornexi, hiszen a 4. percben már 3-0-ra vezettek. Az első 10 perc végére tovább tudta növelni előnyét a Cornexi (7-3). A félidő közepén már 6 góllal ment a Cornexi, Páncél Barabás a vendégek vezetőedzője időt is kért. A 21. percben 14-7 volt az állás, ám ezt követte két gyors vendég találat. Három perccel később 5 gólos hazai vezetésnél Kovács kapott 2 perces büntetést, majd rossz csere miatt Õri is erre a sorsra jutott. Csenki azonban kettős emberhátrányban is betalált, így ismét 5 gól lett a különbség (15-10). Az előny megmaradt a félidő végére is (17-12).

Két hódmezővásárhelyi góllal kezdődött a második játékrész, így háromra olvadt az előny. Siti azonban kétszer is betalált egymás után, így a 8. percben ismét 5 gól volt a két csapat közötti differencia. Majd Tápai duplázott a 14. percben, így ekkor 24-17 volt az állás. Sokáig maradt a 7 gólos különbség, ám 10 perc múlva Kenyeres emberhátrányban betalált, így 30-22-re vezettek ekkor a hazaiak. A végére fizikailag és mentálisan is elfáradt a Hódmezővásárhely, így a Cornexi végül 12 góllal 36-24 arányban győzött.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy főleg a második félidőben kritikán aluli volt a játékvezetők ténykedése. Ahelyett, hogy hagyták volna a játékosokat szép, közönségszórakoztató mérkőzésen búcsúzni az idénytől, sokszor játszottak főszerepet, mindkét oldal kárára.

A lényeg azonban az, hogy a Cornexi begyűjtötte a két pontot, így megszerezte az 5. helyet, így a Cornexi jövőre is indulhat az EHF-kupában.