Győzelmével az EBEL rájátszásba került a Sapa Fehérvár AV19

Másodszorra sikerült elérnie legfontosabb célját a fehérvári jégkorongozóknak. Pénteken az Olimpija Ljubljana még megállította a Sapa Fehérvárt, vasárnap azonban már a Volán jégkorongcsapata bejutott az EBEL rájátszásába, miután hazai pályán 3–1-re legyőzte a ligautolsó Jesenicét. A csapat kiváló teljesítményt nyújtva, az utolsó percig űzte-hajtotta ellenfelét és magabiztos győzelemmel vívta ki a rájátszást. A fehérvári gólokat Ladányi, Kovács és Vas szerezték a létfontosságú mérkőzésen.
Sapa Fehérvár AV19–Acroni Jesenice 3–1 (1–1, 2–0, 0–0)
2012.01.15. 19:58 |

Sapa Fehérvár AV19-HK Acroni Jesenice: 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)
Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3500 néző, vezette: Cervenak, Veit, Hollenstein, Németh
Sapa Fehérvár AV19: Munro - Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Klassen, Sille, Orbán, Mihály, Sikorcin, Kovács, Magosi, Láda, Benk
Vezetőedző: Kevin Primeau
HK Acroni Jesenice: Kroselj - Magovac, Erman, Zidan, Hafner, Manfreda, Grahut, Tavzelj, Pusa, Ankerst, Bendik, Tosic, Berlisk, Kuralt, Dolinsek, Bercic, Rakovic, Sodja, Brus, Juliano
Vezetőedző: Heikki Malkia
Gólszerzők: Ladányi, Kovács, Vas, illetve Pusa
 A 8. perc hozta meg a hazai vezetést: Vas lövése Kroseljről pont Ladányi elé pattant, Godó ismétlése pedig átcsorgott a kapus lábai között (1-0). Nem sokáig tartott az öröm, a 11. percben Pusa távoli bombája megpattant Horváth András ütőjén és a tehetetlen Munro mellett a hálóba vágódott (1-1). A 22. percben egy kapu előtti kavarodás után Kovács Csaba okosan a hátráló szlovén bekkre lőtte a pakkot, amely a hálóban kötött ki (2-1). A 38. percben Sofron csinált meg egy gyönyörű cselt, majd kilépett és Vas Marcit hozta kihagyhatatlan helyzetbe (3-1). Az utolsó percekben már mindenki a meccs végét jelző sípszót várta, közel 4000 szurkoló tombolva ünnepelt a lelátón. Az első cél teljesítve, de a java csak most következik!