Győztes rajt a Divízió 1-es Jégkorong VB-n

Remek rajtott vett a magyar jégkorong válogatott a Divízió 1-es Jégkorong Világbajnokságon. A franciaországi Amiens-ben az első játéknapon Nagy-Britannia válogatottjával találkozott a Cortina-csapat, és győzött 4-3 arányban. A magyarok szereztek vezetést az első harmadban Gröschl Tamás révén, majd a 2. játékrész elején Myers egyenlített. A sokkal technikásabban és tetszetősebben hokizó nemzeti együttes a 29. percben Kovács Csaba góljával tett szert ismét egygólos fórra, majd a 45. percben Ocskay Gábor növelte az előnyt kettőre... Magyarország - Nagy-Britannia 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)

2006.04.25. 12:40 |
 Remek rajtott vett a magyar jégkorong válogatott a Divízió 1-es Jégkorong Világbajnokságon. A franciaországi Amiens-ben az első játéknapon Nagy-Britannia válogatottjával találkozott a Cortina-csapat, és győzött 4-3 arányban. A magyarok szereztek vezetést az első harmadban Gröschl Tamás révén, majd a 2. játékrész elején Myers egyenlített.A sokkal technikásabban és tetszetősebben hokizó nemzeti együttes a 29. percben Kovács Csaba góljával tett szert ismét egygólos fórra, majd a 45. percben Ocskay Gábor növelte az előnyt kettőre. Két perc elteltével már 4-1 volt az állás, Vas Márton volt eredményes. A hajrá a briteknek sikerült jobban, Phillips és Shields is emberelőnyből talált Szuper ketrecébe.

Magyarország - Nagy-Britannia 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)

Gól: Gröschl (10.), Kovács (29.), Ocskay (45.), Vas (47.), illetve M. Myers (23.), Phillips (57.), Shields (58.)