Hajléktalanok munkába állását és önálló lakhatását segíti a kríziskezelő

 Sikeres a hajléktalanok munkába állítását segítő program Székesfehérváron. A kríziskezelő központ összesen 19 - jövedelemmel rendelkező - hajléktalant kiléptetettek az átmeneti szállásokról és munkásszállón, illetve albérletben helyezték el őket. Lakhatásuk költségeinek kétharmadát a program pályázatán nyert forrásból finanszírozzák, egyharmadát az érintettek fizetik. Egy másik program keretén belül pedig 9 hajléktalan kapott állást, heten pedig saját maguk helyezkedtek el.
2011.10.26. 08:13 |
 Sikeres a hajléktalanok munkába állítását, az átmeneti szállásokon kívüli elhelyezését segítő program Székesfehérváron. A kríziskezelő központ 35 fedél nélkülit vont be az Európai Unió támogatásával megvalósult projektbe.
 
 Zsabka Attila igazgató elmondta, hogy a program segítségével 19 - jövedelemmel rendelkező - hajléktalant "kiléptetettek" az átmeneti szállásokról és munkásszállón, illetve albérletben helyezték el őket. Lakhatásuk költségeinek kétharmadát a program pályázatán nyert forrásból finanszírozzák, egyharmadát az érintettek fizetik.
 
 A Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett munkahely-támogatási projekt keretében 9 hajléktalan kapott állást, heten pedig saját maguk helyezkedtek el. A szociális munkások azt követően is tartják a kapcsolatot velük, hogy kikerültek a központ átmeneti szállásáról, és segítenek mindennapi problémáik megoldásában.
 
 A székesfehérvári kríziskezelő központ szálláshelyein - a férfi és női átmeneti szállón, az anyaotthonban, valamint az éjjeli menedékhelyen -127 otthontalan talál átmeneti fedelet.
 
 Szükség esetén a nappali melegedő átrendezésével további húsz ember töltheti el meleg helyen az éjszakákat, a krízisközpont udvarán levő, fűthető lakókonténerben pedig nyolcan találnak menedéket a hideg elől.
 
 Azzal a 120 hajléktalannal, akik a városszéli erdőkben "felépített" viskókban húzzák meg magukat, a krízisközpont utcai szociális szolgálata tartja a kapcsolatot. A szociális munkások rendszeresen felkeresik őket, s ha kell, segítenek megoldani a problémáikat.
 
 A hideg hónapok átvészelésében segíti őket a november elsején elinduló, úgynevezett teajárat, amely március végéig hétköznaponként 80 rászorulónak visz forró teát, szendvicset, takarót, meleg ruhát és szükség esetén gyógyszert.
 
 A hétvégeken pedig a krízisjárat munkatársai járják éjjel az utcákat, kutatnak a közterületeken, parkokban, kapualjakban a kihűléstől veszélyeztetett alvók után, és igyekeznek rábeszélni őket - több-kevesebb sikerrel - arra, hogy térjenek be az éjjeli menedékhelyre.