Halovány UEFA-főpróba – Egygólos győzelem a Dunaújváros ellen

A csütörtöki, Kairat Almaty elleni UEFA-Kupa-selejtező mérkőzés főpróbájaként az NBII-es Dunaújvárosi Kohász együttesét látta vendégül az FC Fehérvár szombat délelőtt. A fehérváriak csapatában Koller Ákos sérülés miatt nem léphetett pályára, így Csertői Aurél alakulata a Sebők – Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Vincze – Schwarcz – Bozic, Farkas – Dvéri – Horváth F., Sitku összeállításban kezdett.

2006.07.09. 11:13 |

A mérkőzés 5. percében Sebők kapusnak akadt dolga, majd a 13. percben Mario Bozic elégelte meg a kánikulai szöszmötölést, és 18 méterről bombázta a léc alá a labdát, 1-0. A Vidi a folytatásban sem adott bele apait-anyait a játékba, és egy óriási védelmi hibának köszönhetően - a korábban Fehérváron bevetésre váró, ám szóhoz nem jutó – Hoffmann Richárd egyenlített a 26. percben. A félidő maradék perceiben hol itt, hol ott adódott gólszerzési lehetőség, de Sebők remekül hárította az újvárosi próbálkozásokat, Sitku, Kuttor és Csizmadia pedig nem találták el az ellen kapuját.

A szünetben Dajic váltotta a sérülést szenvedett Sitku Illést, majd a meccs vége előtt 15 perccel szinte teljes sort cserélő fehérváriak kicsikarták a rendkívül nehezen begyűjtött győzelmet. A 86. percben Jusuf Dajic fejezett be szép találattal egy kontrát, és a lefújásig már nem rezdültek a hálók, így az FC Fehérvár 2-1-re nyerte az UEFA-Kupa találkozó előtti utolsó felkészülési mérkőzést.

A csütörtökön 20 órakor kezdődő FC Fehérvár – Kairat Almaty kupameccsre hétfőn 15 órától lehet belépőket vásárolni.

FC Fehérvár – Dunaújvárosi Kohász 2-1 (1-1)
 FC Fehérvár: Sebők – Csizmadia (Vadász), Kuttor (Fehér), Horváth G., Vincze (Mohl) – Schwarcz (Kocsis) – Bozic (Lattenstein), Farkas (Györök)– Dvéri (Nagy D.) – Horváth F. (Alumona), Sitku (Dajic)