Harmadik alkalommal adták át a Székesfehérvár Közoktatásáért díjakat a pedagógusoknak

Csütörtökön tartotta hagyományos pedagógus- napi ünnepségét Székesfehérvár önkormányzata a Hiemer-ház báltermében. Itt adták át a Székesfehérvár közoktatásáért díjakat is, melyet idén három pedagógusnak ítélt oda a város képviselő testülete. Motikáné Tóth Éva, a Belvárosi I. István Szakközépiskola Bugát Pál Tagintézményének vezetője, Kneifelné Vass Éva, a Munkácsy Iskola néptánc-pedagógusa és Vastagh Rita gimnáziumi tanár vehette át a kitüntetést.
2014.06.05. 12:42 |
Csütörtökön tartotta hagyományos pedagógusnapi ünnepségét Székesfehérvár önkormányzata a Hiemer-ház báltermében. Itt adták át a Székesfehérvár közoktatásáért díjakat is, melyet idén három pedagógusnak ítélt oda a város képviselő testülete. Motikáné Tóth Éva, a Belvárosi I. István Szakközépiskola Bugát Pál Tagintézményének vezetője, Kneifelné Vass Éva, a Munkácsy Iskola néptánc-pedagógusa és Vastagh Rita gimnáziumi tanár vehette át a kitüntetést.
KÉPGALÉRIA
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése idén harmadik alkalommal ítélte oda a "Székesfehérvár Közoktatásáért" díjat azoknak a pedagógusoknak, akik a város közoktatásában tartós, kiemelkedő szakmai munkát végeznek, így tevékenységükkel a Székesfehérváron nevelt, oktatott gyermekek, tanulók javát szolgálják. Az ünnepi műsor a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola tanulóinak műsorával kezdődött, a diákok Bárdos Lajos: Tábortűznél és Smith: Go Tell It on the Mountain című művét adták elő Kneifel Imre vezényletével.
„Az ünnepnapok alkalmat adnak arra, hogy felhívjuk a figyelmet egy-egy közösségre, vagy hivatásra, amely nélkül nem lenne múltunk, jelenünk, és épülő jövőnk sem. Aki úgy dönt életének egy meghatározó pillanatában, hogy a pedagógusi pályát választja, az azt vállalja fel, hogy egy társadalomnak, egy közösségnek a jövőjét építi hosszú-hosszú évtizedeken keresztül. Nem kis feladat ez, hiszen a család mellett Önök azok, akikre rábízzuk a jövőnket, gyermekeinket és unokáinkat, akik majd a következő évtizedekben fogják szolgálni Székesfehérvárt, építeni annak közösségét." - mondta köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere. „Mindenki életében vannak meghatározó pedagógus egyéniségek, akiknek, ha tehetjük, kötelességünk köszönetet mondani. Nemcsak ünnepeken, hanem hétköznapokon is.” - tette hozzá. A díjak kapcsán elmondta, hogy azzal olyan életpályákat ismer el a város, ami túlmutat egy adott közösségben végzett tevékenységen és Fehérvár életében is jelentős közösségformáló munkát jelent.
A köszöntőt követően a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola tanulóinak műsora következett, Zagyva Sára és Somogyi Martin adta elő Ákos: A fénybe nézz című számát, majd a Vasvári Pál Gimnázium SAKH együttesének műsora következett. Ezt követően Székesfehérvár polgármestere és Brájer Éva alpolgármester átadták a Székesfehérvár közoktatásáért díjakat Motikáné Tóth Évának, a Belvárosi I. István Szakközépiskola Bugát Pál Tagintézmény vezetőjének, Kneifelné Vass Évának, a Munkácsy Mihály Általános Iskola néptánc-pedagógusának és Vastagh Ritának, Margit nővérnek, a Ciszterci Szent István Gimnázium tanárának.
Motikáné Tóth Éva a Székesfehérvári Belvárosi I. István Középiskola Bugát Pál Tagintézményének vezetője. 34 éve áll a közoktatás szolgálatában, képzettségeit tekintve történelem – orosz szakos általános iskolai tanár, angol nyelvtanár, majd egyetemi szintű angol nyelv és irodalom szakos bölcsész, középiskolai tanár. 1992 óta dolgozik a Bugát Pál Egészségügyi Szakközépiskolában, ahol nyelvtanári munkája mellett a kezdetektől aktív részese volt az intézmény közösségi életének. 2005-től igazgató-helyettesi pozíciót töltött be, majd 2010-től lett az ekkor már I. István Középiskolai tagintézmény vezetője. Munkájára jellemző a kitűnő szakmai felkészültség, a lelkiismeretesség és a precizitás. Hivatását hűen gyakorló, megújulásra kész pedagógus, aki folyamatosan képzi magát. Fáradhatatlan a közösségi élet szervezésében, nagy hangsúlyt fektet a nevelő-oktató munka színvonalának fejlesztésére. Oktató munkáján túl aktívan részt vállal az intézményi dokumentáció elkészítésében, és nagy alapossággal irányítja az iskola tehetséggondozási, felzárkóztató tevékenységét. Részt vesz kulturális programok rendezésében. 17 éve koordinálja a Városi Diákgála megszervezését és lelkes segítője a diák-önkormányzati munkának nemcsak intézményi, hanem városi szinten is. Kollégái és tanítványai tisztelik, elismerik szakmai tevékenységét és emberi kvalitásait.
 
Kneifelné Vass Éva 1994 óta dolgozik a Munkácsy Mihály Általános Iskolában. A Táncművészeti Főiskolát 2000-ben végezte el. A néptánc oktatása mellett ének-zenét és furulyázást is tanít. Szakmai munkáját a komplexitás jellemzi, amelyben mintaszerűen épül össze az ének, a hangszeres zene és a tánc művészete. Kneifelné Vass Éva a népdal és a néptánc oktatásában, a hagyományőrzés, értékmentés terén Székesfehérvár kulturális életének kiemelkedő szereplője úgy is, mint a Táncház vezető pedagógusa. Szakmai munkáját az igényesség jellemzi, amely táncos pályafutását is meghatározta, hiszen kétszeres Aranygyöngyösként a legkiválóbb lányok közé tartozott. Szakmai repertoárja széleskörű, módszertani felkészültsége kimagasló, oktató munkája eredményes. A Kodály-módszer elkötelezett híve, tanítványai sokszólamú éneklését jól egészíti ki magas szintű hangszeres tudásuk, biztos furulyázásuk. Valamennyi alsó tagozatos osztály szerepléseiben az általa felkészített tanulók sikeresen állnak helyt mind az iskolai, mind a városi rendezvényeken. A Munkácsy iskola nagyszabású gálaműsorát 18 éve gondozza, a felkészítéstől a szervezésig. Tanítványai kiemelkedően szép eredményeket érnek el városi és országos népdaléneklési versenyeken. Kiterjedt szakmai kapcsolatokkal rendelkezik országosan is. Ez szakmai elismertségét is jelenti egyben. Nyaranta táborokban tevékenykedik. Folyamatosan képezi magát, hiteles forrásokat kutatva újítja meg éves programját.
 
Vastagh Rita – szerzetesi nevén Margit nővér - hosszú évekig készült a szerzetesi hivatásra. A Pécsi Tanárképző Főiskolán szerzett biológia-földrajz szakos tanári diplomát 1967-ben, azonban már 1962-től foglalkozott gyerekekkel. Dolgozott a Petőfi Sándor, mai nevén a Szent Imre Általános Iskolában. A Ciszterci Szent István Gimnáziumban 1996 óta oktat hittan, biológia és földrajz tantárgyakat igen kiváló szakmai felkészültséggel, változatos módszerekkel és folyamatosan megújuló tudással. Tanítványait önzetlenül segíti, és ösztönzi őket a különböző versenyeken, pályázatokon való részvételre, kutatómunkára. Az alsó évfolyamosok számára tanulószobai foglalkozást ivezet. Nagyon szívesen és aktívan működik közre az iskola közösségi munkájában, a különféle rendezvények szervezésében és lebonyolításában, versenyek felügyeletében. Az iskolaújságban és az intézmény évkönyvében szerzetes nővérhez méltó, magas színvonalú írásaival szerepel. A hittan munkaközösség aktív tagja. Tanártársai és tanítványai nagyon szeretik csendes, barátságos, sugárzó személyiségét, fiatalos lendületét. Az évtizedek alatt felhalmozott tapasztalatával, ismeretszerzésével és tudásával Székesfehérvár „élő lexikona” lett. Mindent megtesz a ciszterci életszemlélet megvalósítására, amely így szól: „Lángolj és világíts, hogy szebb legyen a világ és boldogabb az ember!”