-
Meglepetés a Vox Mirabilistől
Hagyományosan idén is húsvétvasárnapi meglepetéssel készül a Vox Mirabilis Kamarakórus Székesfehérváron. A „Kötődések” című lengyel-magyar CD lemezüket az idén is elrejtik Húsvétvasárnap délelőtt Székesfehérvár ismert helyszínein.
2025.04.17. -
Festőművészek a szalonban
Szeretettel hívnak minden érdeklődőt a Közéleti és Kulturális Szalon következő programjára, Simon M. Veronika és Rideg Judit festménykiállításának megnyitójára, amely a Krisztus Király Plébánia Közösségi Házában lesz április 23-án, szerdán, 18 órakor.
2025.04.16. -
Ajándék koncert a gyerekeknek
Vidám, zenés koncertet tartottak a Köfém Művelődési Házban a sérült gyermekeknek. A Kis Gyémántok Gyermekeket Támogató Egyesület eseményén az Arany János és az Ezredéves iskola diákjai vettek részt.
2025.04.16. -
Kilenc kórus mérte össze tudását
Gyermekdallal telt meg a Malom utcai Táncház. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szervezésében idén kilenc kórus mérhette össze tudását városunkban az Éneklő Ifjúság hangversenyén.
2025.04.15.
Három előadással készül a Prospero Színkör a Kortárs Művészeti Fesztiválra

A vihar főhőse Prospero, Milánó száműzött, tudós hercege, egy szigeten él lányával, Mirandával.
Mágiájával és a szellemek segítségével vihart támaszt, amelyben ellenségei hajótörést szenvednek a sziget partjainál. Shakespeare egyik utolsó darabja nem csak cselszövésről, szeretetről és gyűlöletről, bosszúról és megbocsátásról mesél, de a játékról és a színházról is szól - és mielőtt hazatérünk, ahogy cserélgetjük a szerepeinket, talán elérhetjük, hogy színjátékunk szigete valódibb és tágasabb legyen, mint a megszokott életünk és a tengeren túli nagyvilág.
A Cselédek című darab két nővér története, akiknek az élete nem más, mint örök szolgálat, rettegve szeretett úrnőjük szolgálata, aki egy számukra elérhetetlen világban, pompásnak képzelt és mélységesen hazug életet él..
Van-e kiút a másik és önmagunk poklából, abból a soha nem múló érzésből, amikor ugyanúgy undorral tekintünk egymásra és a tükörbe is, amit egymásnak nyújtunk? Szégyen és bűntudat, irigységgel vegyes gyűlölet, körkörös szerepjátszás, amikor már nem tudni, ki kit és mit játszik, játék-e még ez egyáltalán, de nincs más út, végig kell játszani, a végsőkig, a halálig.
Az "Idegenek" című darab története játszódhat bárhol, bárkivel, bármikor.
Egy nap elindulsz a megszokott utadon. Hétköznapiak a fények, a zajok, az illatok. Aztán hirtelen a távolban megpillantasz egy alakot. Ahogy közeledik, úgy homályosodik, majd tűnik el a környezet és érzed, hogy a találkozás elkerülhetetlen. Visszafordulsz? Szembenézel? Megállsz egy pillanatra, hogy érezd? Egy szívdobbanás hozhat félelmet, vagy egységet, zavartságot vagy felszabadulást, mozdulatlanságot vagy cselekvést, elmúlást vagy újjászületést.