Három fehérvári tollaslabdázó is részt vesz a Serdülő Európa-Bajnokságon

28 ország csapatainak részvételével megkezdődött a 2007-es Tollaslabda Serdülő Európa Bajnokság Törökország fővárosában, Isztambulban. A Magyar csapat a B csoportban Oroszországgal játszotta első mérkőzését, ígéretes kezdés után azonban alulmaradt esélyesebb ellenfelével szemben. A második fordulóban Horvátország ellen sokkal magabiztosabb játékkal rukkoltak elő a magyar fiúk és lányok. A székesfehérvári Albatoll SE egyesületét Szatzker Márton, Strobl Eszter és Fekete Sára képviselik a törökországi EB-n. A magyar csapat a 9.-16. hely valamelyikéért vívhat nagy csapatát a folytatásban.
2007.10.25. 15:00 |
 28 ország csapatainak részvételével megkezdődött a 2007-es Tollaslabda Serdülő Európa Bajnokság Törökország fővárosában, Isztambulban. A Magyar csapat a B csoportban Oroszországgal játszotta első mérkőzését, ígéretes kezdés után azonban alulmaradt esélyesebb ellenfelével szemben. A székesfehérvári Albatoll SE egyesületét Szatzker Márton, Strobl Eszter és Fekete Sára képviselik a törökországi EB-n. A magyar csapat a 9.-16. hely valamelyikéért vívhat nagy csapatát a folytatásban.

Az Isztambulban rendezett Serdülő Európa-bajnokságon Szatzker Márton lépett először pályára és a végső győzelemre is esélyes orosz csapat 50 percig izgulhatott az első férfi egyes mérkőzésen, amit végül 3 szettben Szatzker Márton (Albatoll SE) nyert meg. Ezután sajnos már nem tudtak több mérkőzést nyerni a magyar játékosok. Németh Andrásnak (MULTI ALARM SE) a második szettben volt 2 lehetősége a játszma megnyerésére, de végül nem sikerült nyerni.
 Az orosz csapat magabiztosan nyerte meg a két női egyes mérkőzést is Zsigmond Regina (Debrecen) illetve Winkler Kata (EZERJÓ SE) ellen, és az erőfölénynek nem tudott ellenállni női párosunk Strobl Eszter –Fekete Sára (Albatoll SE), férfi párosunk Nagy Péter – Megyesi Norbert (Sportiskola SE) és vegyes párosunk Fekete Sára - Szatzker Márton sem.
Horvátország fiatal tollaslabdázói ellen mindenkinek jól ment a játék és egy gyengébb csapatot, nagyon magabiztosan győzött le a Magyar Válogatott 7: 0 arányban.
 A folytatásban  a 9.-16. helyért, csoport-másodikként nagy valószínűséggel a hazai török együttes ellen lép pályára a magyar küldöttség, pénteken (itthoni idő szerint) 11 óra körül.