Három góllal kapott ki a Sapa Fehérvár az EBEL-ben

Háromgólos vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV19 a Red Bull Salzburg otthonában pénteken, az osztrák jégkorongligában. A forduló előtt egy győzelemmel és egy vereséggel állt a Volán, az első harmadban már 2-1-re is vezetett, de még a szünet előtt egyenlített a Salzburg. A második játékrészt már 2-0-ra nyerték az osztrákok. A mérkőzésen újabb fehérvári gól már nem esett, ellenben hazai igen.
Red Bull Salzburg (osztrák) - Sapa Fehérvár AV19 5-2 (2-2, 2-0, 1-0)
2011.09.17. 11:57 |

A mérkőzés elején Latusa a hazaiaknak szerzett vezetést a 10. percben (1-0), ezt Palkovics Krisztián azonnal egalizálta (1-1), majd Ryan előnyt is szerzett (1-2). Jól játszottak az ördögök, egyenrangú ellenfelei voltak ekkor a liga elitcsapatának. Ezt követően Earl első veszélyes lövése még a kapuvason csattant, de pár perccel később már bevette a Sapa hálóját a végig kimagasló teljesítményt nyújtó támadó (2-2).

Bálizs Bence helyett Munro korcsolyázott jégre a második játékrészben. Bence korcsolyája eltörött és helyben nem lehetett megjavítani. Magasabb fordulatszámra kapcsoltak a bikák, ami egyre jobban fárasztotta a csupán három sorral szereplő Volánt . A domináló Salzburg Latusa újabb góljával (3-2), majd Abid találatával (4-2) magabiztos előnyt szerzett a játékrész végére.

Raffl a záró harmad első percében eldöntötte a találkozót (5-2). Az egyre jobban fáradó, sérülésektől megtizedelt Sapa Fehérvár már nem tudott újítani. Az első periódus kivételével jobban játszó hazaiak megnyerték az összecsapást. A baj nem jár egyedül: Mihály Árpi válla is megsínylette a mérkőzést, hogy mennyire súlyos a sérülése, csak később derül ki.  Javítási lehetőség vasárnap a Graz otthonában.