Három másodpercen múlt a pontszerzés

A válogatott fellépések miatti szünet előtt szépen szeretett volna búcsúzni a közönségtől az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga 29. fordulójában, de a Graz 99Ers borsot tört a fehérváriak orra alá. A Villach elleni mérkőzésen elszenvedett sebek – a bírói ténykedés nem éppen a Volánt segítette – még fájón sajogtak a Graz elleni összecsapás első felvonása alatt, s talán ez kötött béklyót a kezekre. A Volán gyengébb kezdését a Graz két góllal büntette, de a második periódusban talpra állt. Alba Volán SC - Graz 99Ers 2-3 (0-2, 2-0, 0-1) /fotó: www.albavolanhockey.hu/
2007.12.09. 20:50 |
 A válogatott fellépések miatti szünet előtt szépen szeretett volna búcsúzni a közönségtől az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga 29. fordulójában, de a Graz 99Ers borsot tört a fehérváriak orra alá. A Villach elleni mérkőzésen elszenvedett sebek – a bírói ténykedés nem éppen a Volánt segítette – még fájón sajogtak a Graz elleni összecsapás első felvonása alatt, s talán ez kötött béklyót a kezekre. A Volán gyengébb kezdését a Graz két góllal büntette, de a második periódusban talpra állt Énekes Lajos együttese és egyenlített. Az utolsó harmadban elfáradt a Volán az 50. perctől a vendégek irányítottak, s három másodperccel a dudaszó előtt Ivo Jan döntötte el a meccset, nyert a Graz.

A 23. másodpercben máris megfogyatkozott a hazai csapat, de könnyedén kivédekezte az emberhátrányt Énekes Lajos megbízott edző alakulata. A büntetés letelte után Vaszjunyin és Ocskay is tesztelte Dalpiaz kapust, de Ivo Jan sem volt rest, Budait tornáztatta. A 10. percben a fehérváriak játszhattak emberfórban, de Grösckl, MacSweyn és Tokaji sem talált a Graz kapujába, s a kihagyott helyzetek után jött is a bosszú. A 12. percben előbb Lange küldte a korongot a kapunkra, Budai bravúrral hárított, de a kipattanót Mössmer egyből visszatette, a hazai portás ezt vetődve védte, de pechére a védők Herzogot is üresen hagyták, aki már nem hibázott, 0-1. A bekapott gól után Kovács javíthatott volna, de Dalpiaz a helyén volt, majd Palkovics célzott középről pontatlanul, csak néhány centit tévedett. A 15. percben azonban Guillet tévedhetetlen volt, álompasszal szolgálta ki a jobb oldalon érkező Ivo Jant, a szlovén csatár pedig nem hibázta el a ziccert, Budai mellett helyezett a hálóba, 0-2.
 A szünet után még elszántabban korcsolyázott jégre az Alba, s megint helyzetek sokaságával riogatta az osztrákokat. Gröschl fonák húzását még védte Dalpiaz, majd Mössner kiállítása után Horváth lövését is fogta, de a 27. percben már nem tudott mit tenni, kapitulált. Ocskay passza után Palkovics Krisztián átcikázott a védők között, és a hálóőr lábai között lőtt a kapuba, szépített a Volán. A folytatásban is a fehérváriak játszottak veszélyesebben, Stastny Dalpiaz fejvédőjét találta el, majd az ismétlés után vetődve védett a kapus, sőt Tokaji távoli bombája is a portásban akadt el. A 33. percben Dalpiatz megunta a kapu előtti tornát, kiment a ketrec mögé egy korongért, amit a visszaút közben a társak elvesztettek, Ocskay Gábor pedig a kapunak háttal félfordulatból a palánk mellől laposan lőtt, az épp visszaérő kapus pedig tehetetlen volt, a hálóból kotorhatta ki a pakkot, 2-2. Az egyenlítés után Ocskay, Gröschl, Vaszjunyin is veszélyeztetett, de remekelt az osztrák kapuvédő, sőt Kovács Csaba ziccerét is hatástalanította.
 A harmadik harmadban hiába hokizhatott három alkalommal is emberelőnyben a Volán, a játékrész eleji fór kivételével szinte lövésig sem jutottak Ocskayék. Azért így is volt némi dolga Dalpiaz kapusnak, de az 50. perctől inkább Budainak kellett koncentrálnia, hiszen egyre sűrűbben gördültek kapuja felé az osztrák támadások. Az 57. percben Washburn ziccerét hatástalanítottabravúrral, majd Day és Guillet próbálkozásánál volt a helyén. Az utolsó percben már-már a hosszabbításra rendezkedtek be a kék-fehérek, amikor három (!) másodperccel a dudaszó előtt Ivo Jan szinte az alapvonalról eresztett meg egy lövést, a pakk pedig Budai válla fölött landolt a hálóban, vége, a Graz 99Ers 3-2-re nyert, a Volán pedig hiába érdemelt volna pontot, egység nélkül maradt.

Alba Volán SC – Graz 99ERS 2–3 (0-2, 2-0, 0-1)