Háromból három! - újra nyert Ljubljanában a Sapa Fehérvár

Palkovicséknak kiválóan megy a játék az Olimpija otthonában, hiszen az idei szezonban mindegyik mérkőzésüket megnyertek a Dvorana Tivoliban. A Sapa Fehérvár AV19 harmadszor verte az Olimpija Ljubljanát saját otthonában és óriási lépést tett afelé, hogy pályaelőnnyel kezdhesse a rájátszást! A fehérvári gólokon Palkovics, Sofron, Klassen és Vas osztoztak, Palkovics Krisztián két gólt is szerzett.
Olimpija Ljubljana-Sapa Fehérvár AV19: 3-5 (1-1, 1-1, 1-3)

2012.02.11. 13:12 |

Dvorana Tivoli, 4000 néző, vezette: Aumüller, Hascher, Piragic, Widmann
Olimpija Ljubljana: Lamoureux - Fraser, Hotham, Taylor, McBride, Hughes, Groznik, Cole, Verlic, Sachl, Pance E., Dervaric, Vedlin, Pance Z., Golicic, Ograjensek, Smirnov, Bernik
Vezetőedző: Hannu Jarvenpaa
Sapa Fehérvár AV19: Bálizs - Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Mihály, Ryan, Klassen, Sille, Láda, Palkovics, Sikorcin, Kovács, Orbán, Fekti, Magosi, Benk, Tóth A.
Vezetőedző: Kevin Primeau
Gólszerzők: Taylor (2), Golicic, illetve Palkovics (2), Sofron, Klassen, Vas

Kellemes ellenfél volt idén a Ljubljana a Sapa Fehérvárnak, hiszen Sofronék öt mérkőzésből négyszer legyőzték a zöld-feketéket. Az Ördögök szerették volna folytatni a jó sorozatot, de az Olimpija középszakaszban produkált hazai mérlege (4 meccsből, 4 győzelem) óvatosságra intett. A kapuban ezúttal Bálizs Bence kapott lehetőséget és a keretben egy újonc - Fekti Ádám - is helyett kapott.

A 11. percben - alighogy Ryan visszatért - vezetést szerzett a hazai gárda, Taylor mattolta Bálizst (1-0). Vedlin kiállítása jelentette az esélyt az egyenlítésre, de nem sikerült élni vele. Egyenlő létszámnál Sikorcin kínálta meg egy lövéssel Lamoureux-t, de a zöldek kapusa magabiztosan fogta a pakkot. Ha emberelőnyből nem is, de egyenlő létszámnál sikerült az egyenlítés. A 17. percben Palkovics lőtt távolról, a korong pedig a meglepett Lamoureux mögött, a hálóban kötött ki (1-1).

Sofron kiállítása miatt emberhátrányban kezdhettük a második húsz percet, a 26. percben Taylor talált be (2-1). Majd Sapa emberelőny következett és egy szép akció után Palkovics is meglőtte a második gólját kiegyenlítve ezzel mind a mérkőzés, mind a Taylorral vívott "különmeccsük" állásást (2-2).

Az 50. percben Sofi bombája lelassult ugyan Lamoureux-on, de a hálóban kötött ki (2-3). Egy percre rá - az 51. percben - pedig két gólosra hízott a fehérvári előny! Ryan passzolt (ki máshoz?) Klassenhez, aki a kapuba emelt (2-4). Ograjensek kiállítása lehetőséget adott a Sapának, hogy végleg lezárja a mérkőzést, ám mégis a hazaiak szereztek gólt. Golicic volt eredményes az 54. percben (3-4). Vérszemet kaptak a szlovénok, meleg pillanatokat élt át ekkor fehérvári védelem. Már mindenki azt leste, hogy mikor korcsolyázik le a szlovén kapus, amikor egy Sapa kontra végén Sofron passzából Vas eldöntötte a nyitott kérdéseket (3-5).