-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Hátborzongató kihívás - a Múzeum egy groteszk római edényt választott
A Múzeum #raktárszerda sorozata legutóbb a Yorkshire Museum Twitter-kihívásához csatlakozott: az „unatkozó kurátoroktól” azt kérték, hogy tegyék közzé a gyűjteményük legijesztőbb, leghátborzongatóbb tárgyait.
A #CreepiestObject #szikm megjelölésű darab egy Fejér megyéből előkerült római kori arcos edény, ami a Régészeti és Antropológiai Tár leírása alapján inkább groteszk és bájos, mint hátborzongató, de megérdemli a bemutatást. A gömbölyded formájú, korongolt pohárra az arcot kézzel készítették el, „a csukott, duzzadt szemhéj, horgas orr és rovátkolt tetejű magas, erős szemöldök jellemzi. A lapos, félkör alakú fül talán az edény fogójaként is funkcionált.”
Aki a közösségi oldalon tovább tallózgat a legutóbbi posztok között, az egy egyiptomi régészmisszióhoz csatlakozó Libor Csilla tapasztalatait, kalandjait összefoglaló blogajánlót, a tetoválások történetéről szóló érdekességeket és a betegségek történetéhez kapcsolódó kvízt is talál.