Hátrányból fordítva nyert a Vidi a Konferencia Liga selejtezőjében

Csütörtökön a Sumqayit otthonában lépett pályára a Fehérvár FC a Konferencia Liga második selejtezőkörének odavágóján Azerbajdzsánban. A hazaiak alaposan ráijesztettek a Vidire, egy bombagóllal előnyt szerezve, azonban a Fehérvár FC még az első félidőben egyenlített, majd a másodikban a győzelmet is megszerezte. Sumqayit - Fehérvár FC 1-2 (1-1)
2024.07.25. 19:55 |

Sumqayit - Fehérvár FC 1-2 (1-1)

A Fehérvár FC csütörtökön idegenben, az azeri Sumqayit FK ellen kezdte meg szereplését a 2024/2025-ös Konferencia Liga sorozatban. Az azeriak alaposan ráijesztettek a Vidire, megszerzve a vezetést. A hidegzuhany a második hazai sarokrúgás után jött, a Vidi röviden tudott felszabadítani és a labda a 18 méterre üresen álló Abdullazade elé pattant, aki kapásból óriási gólt lőtt. (1-0)

Szerencsére még az első félidőben sikerült az egyenlítés: Bedi beadását Christensen kiválóan fejelte hat méterről a földre, ahonnan a labda védhetetlenül pattant a léc alá! (1-1). Utána majdnem jött az újabb azeri vezetés, Rezabala tekert kapura 15 méterről,  de Tóth óriásit védett!

A második félidő viszont nem is kezdődhetett volna jobban, Katona kiváló szabadrúgása után Spandler fejelt öt méterről a hazai kapuba! (1-2)

A második félidőben újabb gól már nem esett, csak egy Larsen kapufa jelezte a Vidi fölényét. A légiós távoli lövése egy védőn megpattant, a labda pedig a kapufáról pattant szögletre.

A vidi előnyt szerzett, de nem lehet teljesen nyugodt a visszavágó előtt, amelyre 6 nap múlva, július 31-én Székesfehérváron, a Sóstói Stadionban kerül majd sor este 19 órától.