Hátrányból is győzelem – a Pécs kapitulált Fehérváron

A Borsodi Liga 23. fordulójában a tabella második helyén álló FC Fehérvár a jelenleg tizedik pozícióban tanyázó, azonban a tavasszal még veretlen Pécsi MFC együttesét látta vendégül, és állította meg jó sorozatátban. Az alacsony színvonalú első félidő végén szerzett vezetést a Vidi, és előnyét a lefújásig őrizte a Csertői Aurél által vezetett alakulat úgy, hogy a 62. perctől emberhátrányban játszott. FC Fehérvár – Pécsi MFC 1-0 (1-0)

2006.04.15. 21:49 |

A szép idő ellenére csupán 2500 néző volt kíváncsi a döntetlenkirály Pécsi MFC fehérvári vendégjátékára. Az első félidőben alacsony színvonal jellemezte a játékot többnyire FC Fehérvár-helyzetekkel, mígnem a 42. percben Dvéri Zsolt szállította a megváltást, egy 20 méteres, jól eltalált lövéssel, amit Sólyom kapus nem védhetett, 1-0.

A szünetben Györököt Dajic, Bozicot Farkas Balázs váltotta, de a Csertői-csapat nem juttathatta érvényre az átszervezett szerkezetet, ugyanis a felettébb egyoldalúan bíráskodó Vad II. játékvezető a 62. percben második sárga lapjával kiállította Schwarcz Zoltánt – tegyük hozzá, jogosan. Érdekes, az emberhátrány ellenére továbbra is a hazaiak irányítottak, a Pécs képtelen volt veszélyes gólhelyzeteket kialakítani, annak ellenére, hogy olykor bírói segédletet is kaptak a vendégek. Azon már nem is lehetett csodálkozni, hogy Sitku büntetőterületen belüli felöklelése észrevétlenül maradt... Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamozott a vendégegyüttes, de az egyébként végig munka nélkül szemlélődő Daniel Tudor bravúrok sorozatával járult hozzá az újabb fehérvári sikerhez.

FC Fehérvár – Pécsi MFC 1-0 (1-0)

Sóstói Stadion, 2500 néző
 Vezette: Vad II.(Erős, Takács)

FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Horváth, Vincze – Schwarcz, Bozic (Farkas a szünetben), Dvéri – Györök (Dajic a szünetben), Nagy D. (Lattenstein, 66.p.), Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél

PMFC: Sólyom – Dienes, Bajusz, Kulcsár, Schindler – Berdó, Szabados, Győri (Szekeres a szünetben), Pavicevic, Sipos (Kalina a szünetben) – Jevdovic (Sipos J., 78.p.). Vezetőedző: Keszei Ferenc

Gól: Dvéri a 42. percben

Sárga lap: 2-3

Kiállítva: Schwarcz, a 62. percben