Heroikus küzdelem végén fehérvári siker - 11-es góllal nyert az FC Fehérvár

Férfias csata, nagy iram, ordító helyzetek, sistergő kapufák, valamint egy kihagyott és egy értékesített büntető, no, és persze fehérvári diadal. A Borsodi Liga 11. fordulójában a listavezető FC Fehérvár a tabella harmadik helyén tanyázó MTK Budapest együttesét fogadta, s a mérkőzés elején kapuja elé szorította. A három kapufát is megeresztő MTK-játékosok aztán bosszankodhattak akkor, amikor Sitku a második büntetőt is kiharcolta és a 11-est Csizmadia Csaba a 74. percben értékesítette. A hajrában még elkeseredetten próbálkozott az MTK az egyenlítéssel, de a hálók már nem rezdültek, a Vidi rendkívül fontos három pontot szerzett. FC Fehérvár - MTK Budapest 1-0 (0-0)

2005.11.05. 20:31 |

Férfias csata, nagy iram, ordító helyzetek, sistergő kapufák, valamint egy kihagyott és egy értékesített büntető, no, és persze fehérvári diadal. A Borsodi Liga 11. fordulójában a listavezető FC Fehérvár a tabella harmadik helyén tanyázó MTK Budapest együttesét fogadta, s a mérkőzés elején kapuja elé szorította. Harminc perc alatt Sitku, és Györök is hibázott az MTK kapuja előtt, majd Végh Zoltán védte Sitku Illés büntetőjét.

A folytatásban magára talált a kék-fehérek fiatal és nagyon tehetséges csapata, s bizony Csertői Aurél alakulatának minden tartalék energiáját is elő kellett bányásznia, hogy lépést tartson Czvitkovicsékkal. A három kapufát is megeresztő MTK-játékosok aztán bosszankodhattak akkor, amikor Sitku újabb büntetőt harcolt ki, s a 11-est Csizmadia Csaba a 74. percben értékesítette. A hajrában még elkeseredetten próbálkozott az MTK az egyenlítéssel, de a hálók már nem rezdültek, a Vidi rendkívül fontos három pontot szerzett.

FC Fehérvár - MTK Budapest 1-0 (0-0)

Sóstói Stadion, 3000 néző
 Vezette: Saskőy (Székely, Heibl)

FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze - Lattenstein (Disztl, 87. p.), Schwarcz, Bozics - Simek (Kocsis, 74.p.), Sitku, Györök (Alumona, 71.p.). Vezetőedző: Csertői Aurél

MTK: Végh - Horváth, Lambulic, Podenbücher, Pollák - Jezdimirovic, Bori, Kanta (Illés, 72. p.), Czvitkovics - Selei (Zsidai, a szünetben), Hrepka. Szakmai igazgató: Garami József

Gól: Csizmadia (74. p.)-11-esből