Hetényi Zoltán visszatért - a Volán pedig döntőbe jutott

Majdnem egy esztendő kihagyás után tért vissza Hetényi Zoltán a kapuba a Debrecen elleni Magyar Kupa elődöntőben. A Volán az utolsó harmadban kivégezte a DHK-t, 7-1-re győzött, és miután a délutáni meccsen a Miskolc 6-3-ra legyőzte a DAB-ot, a Jegesmedvékkel játssza majd szombaton a finálét a csapat.
Debreceni HK - Fehérvár AV 19 1-7 (1-0, 0-2, 0-5)
2015.03.27. 23:08 |
Majdnem egy esztendő kihagyás után tért vissza Hetényi Zoltán a kapuba a Debrecen elleni Magyar Kupa elődöntőben. A Volán az utolsó harmadban kivégezte a DHK-t, 7-1-re győzött, így készülhet a szombati, Miskolc elleni fináléra.
Hetényi Zoltán majd’ egy esztendővel ezelőtt játszott utoljára, akkor a magyar válogatott színeiben a gojangi világbajnokságon állt a ketrec előtt. Azóta sok idő telt el, Zoltán pedig rengeteg kezelésen esett át, de az egész EBEL szezont ki kellett hagyni elhúzódó betegsége miatt. Hetényi a padon kezdte a mérkőzést, de lehetett sejteni, ha úgy alakul a találkozó, akkor Rob Pallin beküldi Rajna helyett.

A Debrecen elleni meccs első harmadában álmoskásan játszott a Volán, és korábbi fehérvári Ladányi Balázs góljával meglepetésre vezetett is húsz perc után az OB I. bronzérmese. A második harmadban aztán jött előbb Boivin, majd Szirányi gólja, így már fehérvári előnnyel ért véget a második játékrész.

A záró periódusban pedig aztán igazán megmutatkozott a különbség a két gárda között, a Debrecen szinte ki sem tudott jönni saját harmadából, és előbb Ejdepalm és Banham, majd az 50. percben Bartalis is betalált, ekkor már 5-1 volt az állás. Tíz perc volt hátra, amikor felrobbant az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok. A drukkerek ekkor már többször is Hetényi Zoltán nevét skandálták, és ekkor Pallin mester odalépett a válogatott kapushoz, hogy pályára küldje. Ez hatalmas ováció közepette történt meg, nagyon várta már ezt a percet minden fehérvári szurkoló és persze Hetényi is. A végén még pedig előbb Sikorcin kotort be egy korongot, végül pedig Sarauer zárta le a gólgyártást, a Volán 7-1-re nyert, és miután a délutáni meccsen a Miskolc 6-3-ra legyőzte a DAB-ot, a Jegesmedvékkel játssza majd a finálét a csapat.

Gólszerzők: Ladányi, ill. Boivin, Szirányi, Ejdepalm, Banham, Bartalis, Sikorcin, Sarauer.