-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Hétfőn lesz a Bazilika felszentelésének évfordulója - megbízóleveleket adnak át
A lelkipásztori munkatársi képzés befejezése után tizenhat világi hívő tesz ünnepélyes ígéretet arra, hogy a plébános irányítása mellett, annak munkatársaként lelkiismeretesen végzi a rábízott lelkipásztori feladatokat.
Szent István királyunk a Boldogságos Szűz Mária tiszteletére templomot építtetett, amely a magyar királyok temetkezési helyéül szolgált. Ez a templom a török időkben romba dőlt. A mai Székesfehérvári Székesegyház azon a helyen épült, ahol Géza fejedelem temetkezési helye volt. Ezt az épületet III. Béla király a XII. század végén felújíttatta. A XV. században bővítették, majd többszöri javítás után a XVIII. század közepén teljesen felújították, és Szent István király tiszteletére szentelték. Amikor VI. Piusz 1777-ben megalapította a Székesfehérvári Egyházmegyét, ezt a templomot tette székesegyházzá. Itt őrzik Szent István koponyaereklyéjének egy részét, abban a művészi módon elkészített ereklyetartóban, amelyet Mária Terézia királynő adományozott a Székesfehérvári Egyházmegyének. A Bazilikát a XIX. század közepén Farkas Imre püspök örökségéből felújították, és Simor János, győri püspök 1866. november 25-én ünnepélyesen felszentelte. Szent István király halálának kilencedik centenáriuma alkalmából, 1938-ben XI. Piusz pápa a „Basilica Minor” címmel tüntette ki.