-
Föld napja 2025
1970. április 22-én Denis Hayes amerikai egyetemi hallgató mozgalmat indított el a Föld védelmében. Azóta a diákból az alternatív energiaforrások világhírű szakértője lett. A Föld Napja célja, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára. 2025-ben a fókuszban a megújuló energiák vannak. Idén van a 35. magyar és az 55. világméretű Föld napja.
2025.04.22. -
Iskolai beiratkozás online
Az általános iskolai beiratkozásnál a szülőknek az előzetes, elektronikus jelentkezés beküldésére 2025. március 31. és 2025. április 11. között lesz lehetősége.
2025.03.30. -
Hepatitis A járvány van
Az év első két hónapjában a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva hétszeresére nőtt a hepatitis A fertőzés gyanújával jelentett fertőző betegek száma. A járvánnyal leginkább érintett területek: Budapest, Pest és Fejér vármegyék - tette közzé a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján.
2025.03.25. -
Új hidat építenek
A héten elkezdődnek az M7-es felett átívelő velencei gyalogos-kerékpáros híd átépítéséhez kapcsolódó előkészítő munkálatok. A jelenlegi, 3 méter széles, 9 százalékos emelkedővel épült hídtól a Balaton irányába eltolva, nagyjából 20 méterre épül fel az új hídszerkezet: az eddiginél szélesebb, 4,5 méteres, és enyhébb, 5 százalékos "hosszesésű" lesz.
2025.03.19.
Mától intézhetik jelentkezési ügyeiket a felsőoktatási intézmények leendő hallgatói

Az E-felvételi ügyintézési felületén 2021. április 19-től július 8-ig a jelentkezők ellenőrizhetik a központi nyilvántartásban szereplő személyes adataikat, az általuk megjelölt képzéseket és azok megfelelő sorrendjét.
Szükség esetén a megadott adatok az e-ügyintézési funkciók segítségével egyszerűen javíthatók. Szintén az E-felvételiben tölthetők majd fel a február 15. után megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen vagy többletpontokat igazoló dokumentumok. Ugyanitt ellenőrizhető a már benyújtott dokumentumok feldolgozottsága, a feldolgozás eredménye, valamint megtekinthetők az egyes dokumentumképek is.
A jelentkezők megnézhetik az egyes jelentkezési helyeiken számított felvételi összpontszámaikat és annak részleteit is.
Akik hiányos jelentkezést nyújtottak be, azok június 24-ig hiánypótlási felszólítást is kapnak, amely szintén az E-felvételiben érhető el. A jelentkezési sorrend módosítására július 8-ig egyetlen alkalommal lesz lehetőség.