Hétig számolt Miskolcon a Volán - győzelem a döntő első meccsén

Az első harmadban már eldöntötte a mérkőzést a Sapa Fehérvár AV19 a Miskolci Jegesmedvék elleni bajnoki döntő nyitó találkozóján. Kovács Csaba születésnapján a vele felálló sort küldte elsőként jégre Primeau mester, az ünnepelt pedig saját magát is felköszöntötte: ütött két gólt. A döntő hétfőn Fehérváron folytatódik, 1-0-ra a Volán vezet a négy győzelemig tartó párharcban.
Miskolci Jegesmedvék - Sapa Fehérvár AV19 1-7 (0-4, 1-2, 0-1)
2012.03.18. 20:21 |
Az első harmadban már eldöntötte a mérkőzést a Sapa Fehérvár AV19 a Miskolci Jegesmedvék elleni bajnoki döntő nyitó találkozóján. Kovács Csaba születésnapján a vele felálló sort küldte elsőként jégre Primeau mester, az ünnepelt pedig saját magát is felköszöntötte: ütött két gólt. A döntő hétfőn Fehérváron folytatódik.

Palkovics, Láda és Kovács alkotta a csatársort, amely először próbálta meg az ex-fehérvári Budai Krisztián kapuját bevenni, de nem sikerült, aztán jöttek a többiek. Az első tíz percben bár fölényben volt, nem tudott előnyre szert tenni a vendégcsapat - utána viszont percek alatt szinte a meccset is lerendezte. A 28. szülinapját ünneplő "Süti", alias Kovács Csaba kezdte a gólgyártást, köténnyel avatva fel Budait, majd fél perc alatt lőtt gólt Sofron és Ryan is. Még mindig csak a 15. percben jártunk, amikor Palkovics remek előkészítése után Kovács duplázott, így 4-0-val mentek szünetre a felek.

Az azért várható volt, hogy nem ilyen tempóban folytatja a gólgyártást a Volán, de a második harmad is hozott két vendégtalálatot. Igaz, a nagy vehemenciával támadó fehérváriakat egy indítás után Ritó megbüntette, a döntő első miskolci gólját szerezve - a továbbiakban megint Sofronék következtek. Az EBEL-alapszakasz gólkirálya is megszerezte második gólját a meccsen, Pratt pedig emberelőnyben juttatta valahogy Budai mögé a korongot. A záró harmadban Bálizs is megmutathatta azért tudását, de még emberhátrányban is előfordult, hogy a Volánnak volt helyzete. A meccs utolsó gólját Klassen lőtte, így Ryan barátjához hasonlóan elmondhatja magáról, hogy már van találata magyar bajnoki döntőben is. A 7-1 a realitást tükrözi, folytatás hazai közönség előtt, hétfőn 18.15-kor.

Gl: Ritó, illetve Kovács (2), Sofron (2), Ryan, Pratt, Klassen.
A négy győzelemig tartó döntő állása: 1-0- a Fehérvárnak.