Hiába vezetett kétszer is a Volán, végül a Linz nyert

15 mérkőzésből, 15 vereség. Az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga 15. fordulójában is vesztesen hagyta el a jeget, most éppen Linzben. Jan Jasko némileg változtatott sorai összetételén a Black Wings Linz ellen, az első sorban Benk András korcsolyázott jégre Ocskay és Palkovics társaságában a csatárposzton, a második ötös támadói között Kovács Csaba, MacSweyn és Gosselin kaptak helyet, míg a szlovák légiós Michal Stastny kimaradt a csapatból, valamint Kangyal Balázs sem épült még fel sérüléséből. A frissítés úgy tűnt, jót tett a fehérvári csapatnak, hiszen az Alba Volán kétszer is vezetett az osztrák bajnokság élmezőnyébe tartozó együttes otthonában. EHC Liwest Linz – Alba Volán SC 4-2 (0-1, 1-1, 3-0)
2007.10.31. 03:09 |

A 17. percben David Gosselin góljával tett szert előnyre a Volán, majd a második játékrészben, a 37. percben Mark Szűcs váltott gólra egy emberelőnyt, és egyenlített a Linz. A harmad vége előtt két perccel a vendégek is kihasználtak egy emberfórt, Benk András juttatta ismét előnyhöz a fehérváriakat.
 A záróperiódus elején aztán megint jött a hidegzuhany: kettő perc és 13 másodperc alatt Robert Shearer, Gregor Baumgartner és Jean-Francois David is bevette Budai ketrecét, s a fehérváriak már nem tudtak újítani a hátralevő időben. A Linz 4-2-es győzelemmel tartotta otthon a pontokat, a Volán pedig pénteken 19.15-től a Villach ellen javíthat hazai környezetben.

EHC Liwest Linz – Alba Volán SC 4-2 (0-1, 1-1, 3-0)