Hivatalosan is megnyitott a fehérvári FSZK információs pont

MONTÁZS projekt fő célja, hogy a fogyatékos emberek számára szükségleteikre reagáló, rendszerszerű szolgáltatásokat fejlesszék és hozzáférhetőbbé tegyék. Ennek hatására pedig javuljon életminőségük, önálló életvezetési képességük, valamint a társadalmi befogadásuk.
2018.10.25. 14:37 |
Hivatalosan is megnyitott a fehérvári FSZK információs pont

Az Egységes Fogyatékosságügyi Információs Portál egy helyen gyűjti össze a fogyatékos emberek és családjaik számára szükséges információkat a közszolgáltatások területéről.

A fogyatékos emberek mindennapjait megkönnyítő információs hálózat jött létre a MONTÁZS projekt keretében. Országszerte 22 helyszínen nyílt Információs és Koordinációs Pont, ahol fogyatékosságügyi tanácsadók dolgoznak azért, hogy komplex szolgáltatásokkal és naprakész információkkal segítsék a fogyatékos embereket és családjaikat.

Székesfehérvár Információs és Koordinációs Pont

Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ, Viktória Rehabilitációs Központ
Ügyfélfogadási idő

Hétfő: 8.00 - 12.00
Kedd: 12.30 - 16.00
Szerda: 8.00 - 12.00
Csütörtök: 12.30 - 16.00
Péntek: 8.00 - 12.00

Elérhetőség
ikop.szekesfehervar@fszk.hu
Fogyatékosságügyi tanácsadók
Magyar János +36 20 268-1165
Csontosné Galambos Katalin +36 20 267-8952
Mészáros Imre +36 20 267-8035

Az Info-pontokon az érintettek könnyedén hozzájuthatnak információkhoz a helyi szintű szolgáltatásokról, ellátásról, intézményekről, szakemberekről vagy akadálymentesített programokról.

Cser-Palkovics András polgármestere arról beszélt a fehérvári FSZK információs pont megnyitása kapcsán, hogy egy napon belül ez volt harmadik olyan rendezvény Székesfehérváron, ami az esélyegyenlőségről és az embertársaink segítéséről szól. A 21. század egyik legnagyobb kihívása, az információ és ehhez való hozzáférés, hiszen aki nem jut elég információhoz, az versenyhátránnyal indul az életben. Az FSZK mostani pályázata által nyitott iroda pedig pont információkkal segíti a mindennapjait a fogyatékossággal élő embereket.

Tisztl Henrik, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője megköszönte a városnak és az Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Nonprofit Kft. az együttműködést. Kiemelte, hogy Fehérvárnak a humán szolgáltatásai és az ehhez tartozó intézményrendszer is kiemelkedő.

Kovács Zsuzsanna, a Montázs projekt szakmai vezetője beszélt a projekt célkitűzéseiről, tevékenységeiről és a várt eredményekről, illetve az információs pontok működéséről.