-
Fehérvári Versünnep
Közel negyven versmondó közül választotta ki a legjobb tizenkettő fiatalt a zsűri a 15. Fehérvári Versünnep elődöntőjében szombaton. A Szent István Hitoktatési és Művelődési Házban a város középiskolásai rendkívül színvonalas produkciókkal készültek.
2025.02.15. -
Jótékonysági orgonakoncert
“Fehérvárcsurgó ujjhegyen” címmel február 22-én, szombaton, 17 órakor a Károlyi Kastély kápolnájában lesz Kály-Kullai Rita orgonaművész koncerje. A koncert bevételéből tovább bővülnek a kastélyban a látássérülteknek készült tapintható tárgyak, most a kastélypark fáinak leveleit készítik el.
2025.02.15. -
Hegedűs a háztetőn
Több mint két évtized után mutatja be a Vörösmarty Színház a Hegedűs a háztetőn című klasszikus musicalt. A darab Telihay Péter rendezésében kerül színre.
2025.02.14. -
A címerek, zászlók és pecsétek világa
Különleges előadásra várták az érdeklődőket a Vörösmarty Mihály Könyvtárba. Az olvasóteremben a címerek, zászlók és pecsétek világába pillanthattak be a látogatók.
2025.02.14.
Hobo Pilinszky-műsorával és Legéndy kiállítással ünnepelték a Magyar Kultúra Napját
![Hobo Pilinszky-műsorával és Legéndy kiállítással ünnepelték a Magyar Kultúra Napját](/_upload/images/news/48126/mkn.jpg)
Földes László, közismertebb nevén Hobo, Kossuth-díjas magyar bluesénekes, dalszerző, színész és a Hobo Blues Band együttes alapító tagja és “Látja Isten, hogy állok a napon” című Pilinszky-műsorával lépett fel szombaton a Magyar Kultúra Napján az Öreghegyi Közösségi Házban. Hobo 1984-ben, a Hobo Blues Band Vadászat című lemezén mondta először Pilinszky János Négysorosát. Több évtized elteltével ismét Pilinszkyhez fordult reményért, hitért, szeretetért és vigaszért. „Köszönöm a nyitott lelkeket, nagy dolog egy ilyen mestert, mint Pilinszky Jánost szolgálni.” – búcsúzott a közönségtől a közel egy órás előadás után.
![Hobo irodalmi est és Legéndy kiállítás Öreghegyen](/_upload/images/medialibrary/48127/Magyar_Kultura_Napja_Oreghegy-0015.jpg)
![](/_upload/editor/2018/Peter/Magyar_Kultura_Napja_Oreghegy-0004.jpg)
![](/_upload/editor/2018/Peter/Magyar_Kultura_Napja_Oreghegy-0028.jpg)
![](/_upload/editor/2018/Peter/mkn2.jpg)
1982-1983-ban Téveszme címmel animációs filmet forgatott. E filmmel deklaráltan lezárta képzőművészeti tevékenységét. Részt vett a Lélegzet és az Örley-kör tevékenységében. 1990-1994 között kortárs képzőművészeti raktárat tartott fenn; jobboldali művészetpolitikai írásokat publikál, 1997-ben jelentette meg Művészet és ellenség című könyvét és két évig a Magyar Művészeti Fórum főszerkesztője volt.
A MÉMEK című kiállítás, amelyen számos izgalmas elektrografika is látható, február 18-ig tekinthető meg az Öreghegyi Közösségi Házban.
Filep Sándor felolvasta Legéndy önvallomását is, amelyben a művészethez való viszonyáról ír: „Valahogy soha nem akartam beállni a sorba, már a 20 éves kori lázadó törekvéseimet 30 éves koromra kinőttem, 1980-ban elhagytam a posztmodernt, mert felismertem, hogy számomra nem megfelelő, nem örömteli a rombolás, minden dolog és tény bizonytalanná tétele. Inkább az építést választottam, egyrészt a jelenségek megértését, másrészt az önálló gondolatokkal és értékekkel való közreműködést az élet különös történetében..”