Horváth Ferenc parádés visszatérése – Idegenben nyert az FC Fehérvár

A Borsodi Liga 26. fordulójában az FC Fehérvár a mindössze gólkülönbségében jobb MTK otthonába látogatott. A fehérváriak Horváth Gábort, Nagy Dánielt és a gólvágót, Sitku Illést sem tudhatták soraikban sárga lapok miatt, így Csertői Aurél dolga nem volt könnyűnek nevezhető az idén remekül szereplő kék-fehérek ellen. Az FC Fehérvár végül a hosszantartó sérüléséből felépülő Horváth Ferenc góljával egygólos diadalt aratott a Hidegkuti-Stadionban. MTK – FC Fehérvár 0-1 (0-0)
2006.05.07. 00:19 |

Az első félidőben a fiatal játékosokból álló MTK irányított, sőt a második játékrészben is a hazaiak veszélyeztettek többet, azonban a Vidi-védelem állta a sarat. A 80. percben aztán a fehérvári vezetőedző fontos cserére szánta el magát: pályára küldte a télen Diósgyőrből visszatérő, azonban a tavaszi idény eddigi mérkőzéseit séerülés miatt kihagyó Horváth Ferencet, és hat perccel később a „mindenki Ferikéje” parádés mozdulattal – a kapunak háttal állva – húzta a labdát Végh kapujába.

Előnyét az FC Fehérvár a lefújásig őrizte, így a Vidi 1-0-ás idegenbeli győzelmével továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért, míg az MTK lemondhat az elsőségről.

MTK – FC Fehérvár 0-1 (0-0)