Horvátországban nyert a MÁV Előre Foxconn a szezon első nemzetközi meccsén

A 2025-ös CEV Volleyball Challenge Cup keretein belül a MÁV Előre Foxconn férfi csapata Horvátországban kezdte meg a bajnokságot, ahol az OK Medimurje Centrometal játékosaival szemben lépett pályára. Az 5 játszmán át tartó lebilincselő mérkőzést a fehérvári csapat nyerte 2-3-as végeredménnyel.
2024.10.10. 10:32 |

Az idegenben játszott mérkőzést visszafogott tempóban kezdte meg a MÁV Előre Foxconn, ami lehetőséget adott a horvátoknak, hogy előnyre tegyenek szert. Bár a fiúk igyekeztek tempót váltani, a lassú indulás okozta hátrányt már nem tudták időben ledolgozni, így végül 25:16 arányban az OK Medimurje Centrometal csapatának sikerült behúznia az első szettet.

A második játszmában azonban fordult a kocka, a MÁV Előre játékosai ugyanis elszántan, kimagasló lendülettel léptek a pályára.

A dinamikus csapatmunka és az összeszedett, taktikus játék lehetővé tette számukra, hogy szoros küzdelemben végig kontroll alatt tartsák a mérkőzést, melynek köszönhetően 22:25 eredménnyel kiegyenlítették a játékot.

A harcikedv a harmadik szettben sem enyhült, a csapatok végig fej-fej mellett haladtak és a pontok szorosan követték egymást. Bár az utolsó pillanatokig kérdéses volt a játszma végkimenetele, a magyar csapatnak végül sikerült ismét előretörnie és 23:25 eredménnyel elnyernie a következő pontot is.

A negyedik menetet is remekül kezdte a MÁV Előre, stabilan tartva a vezetést, mely alapján úgy tűnt, a játék végéig irányítani fogja a mérkőzés eseményeit. A horvát csapat azonban nem állt készen a vereségre, s végül egy fordulatos hajrát követően 25:22-re elhalászta a sorsdöntő pontot.

A hosszú küzdelem után a fiúk nem voltak hajlandóak lemondani az utolsó szettről és mindent beleadtak a végső kihívásba. Kitartásuknak meg is lett az eredménye, ugyanis a játszma végére 11-15-re feléjük billent a mérleg nyelve, ezzel pedig 2-3 végeredménnyel a győzelem is a MÁV Előre Foxconn kezébe került.

A mérkőzés után Omar Pelillo vezetőedző elmondta: ,,Ez a győzelem rendkívül fontos volt számunkra, hiszen ez volt a szezon első nemzetközi mérkőzése és nagyszerű érzés győzelemmel kezdeni az európai bajnokságot egy kimagasló színvonalon játszó ellenféllel szemben. Természetesen továbbra is van mit javítanunk a játékunkon, a jövőben mindenképpen erre fogunk fókuszálni. Ezúton is gratulálok a csapatnak a kitartó játékhoz."

Bár a csapat kezdetben kissé nehézkesen lendült játékba, minden játékos kiemelkedő küzdőszellemről tett tanúbizonyságot, amit a hazai szurkolótábor lelkes támogatása csak tovább erősített. Ennek ellenére kétségtelen, hogy nehéz mérkőzésre kell számítani a visszavágón. A OK Medimurje Centrometal elleni hazai meccsre 2024. október 16-án kerül sor Tatabányán.