Hosszabbítás után nyert a Volán Linzben

Karácsony után ismét legyőzte a Fehérvár AV 19 a Linzet. Az ünnepekkor még listavezető Linz akkor Fehérváron szaladt bele nagy verésbe, ezúttal pedig hazai pályán, szoros meccsen, hosszabbítás után kapott ki a Volántól. A Fehérvár ezzel továbbra is kilencedik az EBEL-ben.
Black Wings Linz - Fehérvár AV19 3-4 (0-0, 2-3, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: McLean, Palin (2), illetve Sarauer (2), Varga, Nagy G.
2016.01.05. 21:30 |
Karácsony után ismét legyőzte a Fehérvár AV 19 a Linzet. Az ünnepekkor még listavezető Linz akkor Fehérváron szaladt bele nagy verésbe, ezúttal pedig hazai pályán, szoros meccsen, hosszabbítás után kapott ki a Volántól.A Fehérvár ezzel továbbra is kilencedik az EBEL-ben.

Rég nem látott fehérvári fölényt hozott a linzi első harmad, a Volán húsz perc alatt 18-szor lőtt kapura, míg a hazaiaknak ez összesen négyszer sikerül. Ennek ellenére 0-0-val ért véget az első játékrész. A 23. percben aztán kettős emberelőnybe került a Linz, McLean révén pedig az osztrákok ki is használták a lehetőséget. Nem esett kétségbe Rob Pallin alakulat, és 26. percben 15 másodperc alatt fordított a Volán. Előbb Sarauer majd Varga talált be Ouzas kapujába. A 34. percben Brett Palin egyenlített, majd még a szünet előtt Sarauer ugrott meg emberhátrányban, és szerezte meg ismét a vezetést a Volánnak. Három és fél perccel a vége előtt Palin használt ki megint egy hazai emberelőnyt, így a két gárda készülhetett a hosszabbításra. Amelyből 1:01 telt el, amikor jött Nagy Gergő, és eldöntötte a meccset. A Volán két ponttal gazdagodott Linzben, az alapszakaszból még négy mérkőzés van hátra.