-
Vármegyei rangadó a hétvégén
Szombaton 15:15-kor a bajnoki címért harcoló vármegyei rivális, a Puskás Akadémia FC otthonába látogat a Vidi. Az eddigi 30 találkozóból 12-t megnyert a Vidi, és 11 döntetlen mellett 7 vereséget szenvedett el.
2025.04.25. -
A harmadik a Falcoé
Az első félidőben még tartotta a lépést az Alba Szombathelyen, azonban a második félidőre már egy másik Falco jött ki és esélyt sem hagyva, magabiztosan hozta le a rájátszás harmadik meccsét. A párharc állása ezzel 2-1, újra vezet a Falco.Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 110-74 (26-15, 19-25, 30-19, 35-15)
2025.04.25. -
Egy katartikus továbbjutás
A Videoton 40 évvel ezelőtti UEFA-kupa menetelésének emléket állító eseménysorozat újabb állomásaként az elődöntőt idézték fel az akkori résztvevők. Ez volt az egyik legdrámaibb párharc a sorozatban.
2025.04.25. -
Harmadszor is vereség
A székesfehérvári U18-as divízió 1-es jégkorong világbajnokságon a magyar válogatott az erősebb ukrán és kazah csapattól is kikapott. Szerdán Szlovénia volt az ellenfél, ezen a meccsen reálisabbnak tűnt a siker, de sajnos most sem sikerült.
2025.04.24.
Húsz éve nyert olimpiát Vörös Zsuzsa öttusázó
2004 augusztus 27-én így számoltunk be a város honlapján Vörös Zsuzsa győzelméről

Székesfehérvár máig egyetlen ötkarikás aranyérmese 2004. augusztus 27-én, Athénban hatalmas, magabiztos teljesítménnyel nyerte meg a női öttusázók versenyét.
Lövészetben, vívásban, úszásban, majd lovaglásban szerzett előnye a futásban már behozhatatlan volt a versenytársak számára. Vörös Zsuzsa a zárókörben a kezébe kapott egy piros-fehér-zöld zászlót, ezzel teljesítette az utolsó métereket, majd a nemzeti lobogót a magasba emelve, kiáltva szakította át a célszalagot. Vörös Zsuzsa elévülhetetlen dicsőséget szerzett Székesfehérvárnak, az itt élő embereknek és egész Magyarországnak. A háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok, valamint olimpiai bajnok sportoló megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét, illetve Székesfehérvár Díszpolgára lett.

Az ötkarikás győzelem húszéves évfordulóját együtt ünnepelték egykori sportvezetők, felkészítő edzők, pályatársak, családtagok, korábbi és jelenlegi polgármesterek és városvezetők a Városháza Dísztermében, az Alba Volán SC és Székesfehérvár Önkormányzata közös szervezésében.
A győzedelmes pillanatok felelevenítésére a résztvevők megnézték az athéni döntőről készült felvételeket, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott ünnepi beszédet. Hangsúlyozta, hogy Zsuzsa személyéről és az általa elért eredményekről is elismeréssel beszélnek a városban és az egész világon. Sportteljesítménye az egyszemélyes sikeren túl egy komoly összefogás eredménye, hiszen kellett hozzá a csapat, a család, a sportklub, az edzők, a szakmai stáb és a támogató közeg egyaránt. „Az, hogy ma együtt lehetünk, önmagában jelenti a sport szépségét. Köszönet jár mindenkinek, aki Zsuzsa eredményét segítette, támogatta!” – fogalmazott, majd hozzátette, érdemes időnként megállni, a büszkeségünknek hangot adni, emlékezni, emlékeztetni és példát mutatni a mai kor fiataljainak.
„Többek között én is részese voltam a csodának, ami a ’90-es évek elején kezdődött és Kulcsár Antal vezetésével egy fantasztikus stáb alakult ki.” – hangsúlyozta Tóth István, az Alba Volán SC elnöke, aki felelevenítette a sportsikerekhez vezető fontos lépéseket, a sporttámogatások megszervezését és a sportlétesítményi fejlesztéseket, valamint Vörös Zsuzsa karrierjének főbb állomásait. „Minimum 4K kell ahhoz, hogy valaki ilyen eredményeket elérjen, nevezetesen: képesség, képzettség, készség és kitartás!” – mondta, majd kiemelte, az egész versenyzői pályafutás leglényegeseb, mindent átfogó eleme nem más, mint maga az emberi tényező.
A köszöntőket követően levetítették az olimpiai bajnoki cím belvárosi ünneplésérőt megörökítő, a Fehérvár Televízió által készített archív felvételeket, majd Vörös Zsuzsanna szólt a résztvevőkhöz. Köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik segítették, támogatták őt. Hangsúlyozta, az olimpiai érem mindenképpen szép teljesítmény, mindegy, hogy milyen a színe. Az athéni győzelem nagy dolog, ami azóta is csodálatos emlék számára.