Idegenben győzött az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a Nemzeti Kézilabda Akadémia együttese otthonában lépett pályára. A fehérváriak állnak előkelőbb helyen a táblázaton, de a NEKA játszott otthon. Az Akadémia fiataljai volt már, hogy borsot törtek az Alba FKC orra alá. Most nem tették meg.
2023.01.14. 19:34 |

Nemzeti Kézilabda Akadémia-Alba Fehérvér KC 25-27 (14-12)

Az első játékrészben a házigazdák játszottak jobban és legfőképpen eredményesebben. Ebben a félidőben a Fehérvár kétszer vezetett, 2-0-ra, és 5-4-re, de kiegyenlített volt a játék. A NEKA egyszer ellépett három góllal (14-11), ebből egyet lefaragott a szünetre a hátrányából a vendég. A folytatás már az Albáé volt, folyamatosan léptek el, volt, hogy már néggyel is vezettek (15-19). Visszajött a meccsbe a hazai együttes, de a fehérváriak végül, ha nem nagy arányban, de biztosan győztek.