Idén is érkeztek ritkaságok az Alba Regia Éremgyűjtő Találkozóra

Idén már 32. alkalommal rendezték meg vasárnap a Művészetek Házában az Alba Regia Éremgyűjtő Találkozót, mely a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Fejér Megyei Alba Regia Szervezetének hagyományos tavaszi rendezvénye. Szabad volt az éremcsere és vásár, illetve előadások és kiállítás is szolgálták az amatőr és profi numizmatikusokat.
2017.05.14. 10:48 |
Idén is érkeztek ritkaságok az Alba Regia Éremgyűjtő Találkozóra

A Magyar Éremgyűjtők Egyesülete (MÉE) 1969-ben alakult budapesti központtal. Mintegy 50 fős tagsággal Fejér megyében működik a MÉE Fejér Megyei Alba Regia Szervezete, amely évek óta május második vasárnapján rendezi meg az Alba Regia Éremgyűjtő Találkozót.

Az idei, immár 32. és mintegy 120-140 asztalon 300-400 fő részvételével szabad volt az éremcsere, valamint az aktuális évfordulóhoz kapcsolódó előadás és kiállítás is volt. A megnyitón Török Pál, a Magyar Éremgyűjtők Egyesületének elnöke és Székesfehérvár Önkormányzata nevében Horváth Miklós Csaba képviselő köszöntötte a résztvevőket. Ezt követően Szombatfalvy Rudolf okleveles kohómérnök „Ízelítő az érmek és plakettek bronzból való öntési eljárásáról” címmel, majd Mózessy Gergely, a Székesfehérvári Egyházmegyei Gyűjtemény igazgatója „Prohászka Ottokár emlékezete” címmel tartott előadást, majd megnyitották a 2017. évi jubileumi évfordulókhoz kapcsolódó tárlatot, melynek numizmatikai anyagában igazi egyedi ritkaságokat is megtekinthetnek az érdeklődők.

A kiállításon a éremgyűjtők saját anyagain kívül a Szent István Király Múzeum, a Székesfehérvári Egyházmegye, valamint a városi és megyei levéltárak gyűjteményeiből származó tárgyak is láthatóak, mely május 20-ig, naponta 10 és 18 óra között tekinthető meg. 

A MÉE Fejér Megyei Alba Regia Szervezete 2013-ban éremkibocsátást indított „Fehérvári nagyjaink” címmel. A sorozat városunk nagyjait, egykori szülötteit és azokat mutatja be, akik országos vagy nemzetközi hírnevet szerezve a legtöbbet tettek Fehérvárért, annak kulturális fejlődéséért. Az idei éremkibocsátásra - a hagyományoktól eltérően - nem a májusi találkozón, hanem ősszel kerül sor. Szeptember 23-24-én Székesfehérváron rendezik ugyanis a MÉE XLVII. országos vándorgyűlését, melynek kísérőérmeként jelenik meg az éremsorozat 5. tagja Simor János hercegprímásról abból az alkalomból, hogy 150 éve került az esztergomi érseki székbe.

Fehérvári színes

  1. A száműzetés öröksége

    Az Olvasóterem a Központi Könyvtár zárva tartása alatt is látogatható, és hétfőtől nem csak a könyvekért, folyóiratokért, hanem a Brazil Nagykövetség fotókiállításáért is érdemes felkeresni a Bartók Béla téren. A Száműzetés öröksége című tárlat olyan a II. világháború alatt Brazíliába menekült európaiakat mutat be, akik kiemelkedőt alkottak Brazíliában a művészetek vagy a tudomány területén.

    2024.07.17.
  2. Csicsergő a Felsővárosban

    A 0–3 éves korosztálynak szól a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Csicsergő foglalkozása, amely minden hónap harmadik szerdáján hívja a családokat zenés, játékos tornára a Felsővárosi Közösségi Házba. A foglalkozások ára 1200 forint, az alkalmakra előzetesen regisztrálni kell.

    2024.07.17.
  3. Kertlátogatás csütörtökön

    „Nagy örömünkre szolgál, hogy saját magunk által termesztett, egészséges élelmiszer kerülhet az asztalunkra. Gyermekeink láthatják az egész folyamatot, ahogy a magból zöldség, gyümölcs terem.” – vallják a Tündök – Családi kisgazdaság megálmodói, akik július 18-án, csütörtökön kinyitják a kertkaput az érdeklődők előtt.

    2024.07.16.
  4. Sóstó fölött az ég

     A kánikulában is érdemes egy sétát tenni a Sóstó Természetvédelmi Területen, ahol a víz közelsége és a fák is enyhülést adnak a forró nyári napokon. Emellett hirdetnek szervezett túrákat és zajlanak a Vadvasárnapok is.

    2024.07.16.