Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna - itthon tartotta a kupát a Fehérvár

Zsinórban harmadszor győzedelmeskedett és itthon tartotta a kupát az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán a Sapa Fehérvár AV19 csapata. A mérkőzés előtt megható pillanatoknak lehettünk szemtanúi: a fehérvári szurkolók egy óriási drapériát emeltek a magasba, amelyen Kiscsicsó mosolygott a csarnokra. Az előszezon ezzel véget ért. Szeptember 9-én, Jesenicében indítja a 2011/2012-es EBEL szezont a Sapa Fehérvár AV19 csapata.
2011.09.05. 07:34 |

Óriási iramban kezdett a Volán, előbb a nyári szerzemény, Ryan lőtt sakk-matt helyzetben gólt, majd Nagy éles szögből leadott lövését védte be az olasz kapus, egy perc múlva pedig Magosi növelte a különbséggel. Rossz hír, hogy Ladányi porcsérülése kiújult, így az első harmad után már nem játszott. A helyére felkerült Magosi élt a lehetőséggel, és a második harmad elején megint eredményes volt. Palkovics – akárcsak a korábbi két emléktorna fináléjában – közelről nem hibázott, felavatva ezzel a percekkel korábban beállt új olasz kapust. A záró felvonásban szépítettek a vendégek, de Mihály két perc alatt duplázott. A Volán simán nyerte a döntőt. Sapa Fehérvár AV19-HC Asiago: 7-1 (3-0, 2-0, 2-1)

A sok kiállítást hozó bronzmérkőzésen – a MOL Liga-fináléjának ismétlésén – a dunaújvárosiak hátrányból fordítva verték a HSC Csíkszeredát. Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5-3 (0-2, 3-1, 2-0)