-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Ifjúsági néptáncegyüttesek találkoznak a hétvégén Székesfehérváron
A találkozó helyszíne a Művészetek Háza színházterme lesz, ahol 13 együttes mutatkozik be a szakmai zsűri előtt, amelynek tagjai ismert koreográfusok: Furik Rita, Sikentáncz Szilveszter és Majoros Róbert. A résztvevők között vannak székesfehérvári és Fejér megyei csoportok, de az ország számos pontjáról is jelentkeztek néptáncosok a találkozóra.
Ebben az évben igazán fesztivál jelleget kap a program, mert a nap végén a résztvevők A Táncház Napja című országos rendezvényhez is kapcsolódnak, felvonulással, szabadtéri közös tánccal is ünnepelnek.
Május első hétvégéjén az ország több településén és határainkon túl is Táncház napi programokkal hívták fel a figyelmet a közel fél évszázados Táncházmozgalom értékeire. Négy amatőr táncegyüttes, a Bartók, a Bihari, a Vadrózsák és a Vasas részvételével, 1972 tavaszán a Sebő együttes élő zenéjére rendezték meg az első budapesti táncházat, ezt követően indulhatott el a táncházmozgalom. 2012-ben a Hagyomány Háza Baráti Köre – Halmos Béla kezdeményezésére és tevékeny szervezőmunkájával – a városi táncházmozgalom elindulásának negyvenéves évfordulóján egész napos, nagyszabású szabadtéri eseményt szervezett.
A részletes program:
10.30-14.00 Színpadbejárások, zenekaros próbák
14.30 Ünnepélyes megnyitó, köszöntő
14.45-16.30 Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyüttesek bemutatkozása
17.00 Zenés felvonulás az Országalmához, közös tánc a Kákics zenekar muzsikájára, Göbölös Gábor vezetésével. A "Táncház Napja 2018" ünneplése
19.00 Eredményhirdetés, a minősítő oklevelek átadása a Művészetek Házában
Fellépési sorrend:
1. Ikarus Néptáncegyüttes
2. Forrás Néptáncegyüttes - Pesovár Ferenc AMI - Csemeteforrás Néptáncegyüttes
3. Hódmezővásárhely, Bessenyei Ferenc Közművelődési Központ - Bóbita néptánccsoport
4. Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Ifjúsági Csoportja
5. Tördemic Néptáncegyüttes "Kukonyák" csoportja
6. Kópic Néptánccsoport
7. Classic AMI, Árendás Néptáncegyüttes - Kiscsillag csoport
8. Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes Ifjúsági Csoportja
9. Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Gyermek csoportja
10. Classic AMI, Árendás Néptáncegyüttes - Prücsök csoport
11. Forrás Néptáncegyüttes - Pesovár Ferenc AMI - Kissiba Néptáncegyüttes
12. Vidróczki Néptáncegyüttes Verőke csoportja
13. Tordasi Pillikék