Ifjúsági olimpia: ezúttal egy hetedik helyezés

Sebestyén Dalma negyedik számában a negyedik döntőjét úszta a nankinkgi ifjúsági olimpián. A Hullám 91 úszója ezúttal a 100 méteres mellúszásban jutott a legjobb nyolc közé, a fináléban pedig a hetedik helyen végzett. Még egy számban áll rajthoz, pénteken, az úszódöntők zárónapján 200 méter mellen lesz érdekelt a fehérvári kiválóság.
2014.08.20. 13:47 |

Már szinte természetesnek tűnilk, hogy amelyik számban rajtkőre lép Sebestyén Dalma az ifjúsági olimpián, abban be is jut a döntőbe - pedig korántsem magától értetődő az ilyen szereplés... A 100 méteres női mellúszásban például 29 versenyző indult, Dalmának előbb az előfutamban, majd a középdöntőben is jól kellett úsznia, hogy döntőbe jusson. Megtette, így ott lehetett a szám szerdai fináléjában. Ott már nem ő számított esélyesnek, de ezt rajta kívül hat másik versenyzőről is el lehetett mondani, hiszen a felnőttek között is világklasszisnak számító litván Meilutyte másodpercekkel jobb korosztályánál mellúszásban... Mást ne mondjunk, a mostani, 1:05.39-es ideje a világranglista idei legjobbja - amelyet eddig is ő vezetett. A második helyezettet több mint két másodperccel verte.
Sebestyén Dalma az első ötven végén az ötödik helyen fordult, 32.40 másodperccel, ami jobb volt, mint a középdöntős részideje. De jobban el is fáradhatott a tempótól, mert a végén 1:09.71 perces idővel csapott célba, ez pedig elmaradt a középdöntőtől. A hetedik helyet szerezte meg, a döntő másik magyar résztvevője, Sztankovics Anna pedig negyedik lett, 1:08.66-tal. Dalma pénteken a 200 méteres mellúszás előfutamában és reméljük, döntőjében is érdekelt lesz, azzal zárul számára a kínai ifjúsági olimpia.