Igazi hokiünnep a Műjégpályán - simán nyert a Volán

Folyamatosan javuló játékkal, végül magabiztosan nyerte a Hoki Buli első Winter Classic-ját a Sapa Fehérvár AV 19. A Volán már az első harmad után is vezetett, majd folyamatosan növelte előnyét, és még Bálizs és Yellow Horn sérülés miatti kiválása sem zavarta meg a csapatot.
SAPA Fehérvár AV 19 – Red Bull Salzburg 6-3 (2-1, 2-2, 2-0)

2013.12.13. 21:58 |

Bár telt ház nem volt péntek este a Red Bull Salzburg elleni Winter Classicon, azért a Volán törzsszurkolói eljöttek a Műjégpályára (és szerencsére azért még sokan mások is, például miskolciak), hogy buzdítsák kedvenceiket. A találkozó előtt forralt borral, meleg teával, vagy egyéb védőitallal küzdöttek a drukkerek a hideg ellen, több-kevesebb sikerrel.
Azt lehetett sejteni, hogy a Linz elleni 7-3-as zakó után Bálizzsal kezd a kapuban Raymond mester, nos, a sejtés beigazolódott. Az U20-as vb-re utazó fiatalok miatt Orbán ismét szélsőként került a jegyzőkönyvbe. Ezen kívül nagy meglepetés nem volt a kezdőben.

A meccs elején a Slazburg ugyan beszorította a Volánt, azonban az első valamirevaló helyzetet gólra váltotta Sikorcin, így a hatodik percben előnybe került a Fehérvár! Sajnos nem kellett sokat várni az egyenlítésre, a tízedik percben Brophey talált közelről Bálizs kapujába. Nem sokkal később Tratting lövésénél kellett résen lennie a Volán kapusának, de Brunya a helyén volt. A tizenötödik percben ismét a Volán került előnybe, egy remek keresztpassz után lőtt Colton Yellow Horn gólt, 2-1!
A második harmadot is a Red Bull kezdte jobban, Motzko ütött kapuvasat, de ismét a Volán lőtt gólt, Kovács Csaba ugrott és hidegvérrel tüzelt, 3-1! Isméz hamar jött a válasz, Fabio Hofer szépített egy szépen kidolgozott helyzet után. A 30-ik percben aztán Marty Raymondnak kényszerűségből kapust kellett cserélnie Bálizs Bence sérülése (lovaglóizom húzódás) után Hetényi Zoltán állt a fehérvári ketrec elé. A nemrégiben szerződtetett Hetényinek pedig nem volt könnyű dolga, hiszen a Volán Orbán büntetése miatt éppen hátrányba került, ezt azonban kivédekezte a csapat. A 34-ik percben Fran Banham belőtte a negyediket, Yellow Horn, aki a gólpasszt adta azonban megsérült . A vétkes Tratting büntetése sem maradt el, 5 perc plusz végeleges fegyelmivel számára befejeződött a Winter Classic! Ez után kettős előnybe került a Fehérvár, ezzel azonban nem tudtak élni Banhamék, csak helyzetekig jutottak. 33 másodperccel a harmad vége előtt pedig szépített a Salzburg, Andreas Nödl avatta fel Hetényit, emberhátrányból…

4-3-ról várták a csapatok a záró 20 percet, 3 perccel a kezdés után azonban jött az ötödik, Nemes és Magosi mentek el kettő ez egyben, az oda-vissza passz végén utóbbi talált Gracnar kapujába! A 37-ik percben pedig jött a hatodik, Fran Banham helyezett mértani pontossággal a kapuba egy kipattanó korongot! A vége 6-3 a Fehérvárnak, az első Winter Classic találkozót. A meccs végén felállva ünnepelték a drukkerek a kedvenceket, így még a hideg is elviselhető…

Gólszerzők: Banham (2), Yellow Horn, Sikrocin, Magosi, Kovács illetve Nödl, Brophey, Hofer