Így indult a magyar női 7 rögbi bajnokság Székesfehérváron

Szombaton Székesfehérvár adhatott otthont a női 7 rögbi bajnokság első fordulójának. A hideg idő sem volt akadály a hölgyek számára, 6 csapat, 11 mérkőzésen mérte össze erejét. A Fehérvár Rugby Club női csapata számára a döntőbe kerülés volt a tét.
2024.09.17. 08:29 |
A  házigazdaként, a budapesti Medvék RCE ellen kezdte meg a Fehérvár Rugby Club női csapata  a 2024/25-ös szezont.

A tavalyi ezüstérmes csapat elleni mérkőzés rendkívül kiélezett volt, és már az első félidőben érezhető volt, hogy nem lesz könnyű dolga a fehérvári csapatnak. A lányok keményen védekeztek és nagy nyomást helyeztek az ellenfélre, de a Medvék csapata két apró hibát kihasználva megszerezte a vezetést. A mérkőzés végére sajnos 2 céllal többet jegyezhettek a budapestiek.  A 12-22-es végeredmény nem tükrözte a csapatok közti minimális különbséget.

A második csoportmérkőzésen a debreceni hölgyek ellen már nem kellett izgulni a szurkolóknak a lelátón. Magabiztosan, végig vezetve sikerült 7 cél különbséggel diadalmaskodni az ellenfél felett. Végeredmény FRC- DEAC 40-5.

A nap utolsó mérkőzése különösen izgalmasra sikeredett, hiszen a harmadik helyért küzdöttek a szegedi Fit World Gorillák RC ellen. A csoportmérkőzések után a fehérvári csapat rendezte sorait, és végre azt a játékot tudták mutatni, ami a hetes rögbit annyira izgalmassá teszi: gyors, dinamikus támadások, látványos cselek és rengeteg passz jellemezte a játékukat. Bár a szegedi csapat keményen küzdött, nem tudták megállítani a fehérvári hölgyek lendületét, akik 42-10-es győzelemmel, nagy mosollyal zárták a napot.

Bár a szegedi csapat keményen küzdött, nem tudták megállítani a fehérvári hölgyek lendületét, akik 42-10-es győzelemmel zárták a napot.

Az első fordulóban, így a harmadik helyen sikerült zárnia csapatunknak. Az utolsó játékrészt látva nagy reményekkel vágnak neki a hölgyek a bajnokság következő állomásának, melyet két hét múlva szeptember 28-án Esztergomban rendeznek meg.