III. Székesfehérvári Kamarakórus Fesztivál helyi és hazai kórusokkal


 A Vox Mirabilis Kamarakórus és a Szent István Művelődési Ház a Szakrális Művészeti Hetek nyitórendezvényeként, idén már harmadik alkalommal rendezte meg a Székesfehérvári Kamarakórus Fesztivált, ahol helyi és hazai kórusok léptek színpadra.
2013.09.18. 06:36 |
 A Vox Mirabilis Kamarakórus és a Szent István Művelődési Ház a Szakrális Művészeti Hetek nyitórendezvényeként, idén már harmadik alkalommal rendezte meg a Székesfehérvári Kamarakórus Fesztivált, ahol helyi és hazai kórusok léptek színpadra. A rendezvény fővédnökei Spányi Antal megyéspüspök és Miklósa Erika, Kossuth-és Liszt-díjas operaénekes voltak.
  Igazi csemegét ígért a komolyzene kedvelőinek a hangverseny, amelyen az Aula Kórus (Budapest), a Bástya Kamarakórus (Székesfehérvár), a Clara Voce (Polgárdi), a Mezőfalvi Nőikar , valamint a házigazda, a székesfehérvári Vox Mirabilis Kamarakórus lépett színpadra. A fesztiválon a bemutatkozó kamarakórusok egyházi és világi művekkel készültek. Az idén először tartottak „Kórusműhelyt”, ahol Tóth Árpád a kórusimprovizáció rejtelmeibe vezette be az énekeseket. „ A kórusimprovizáció egy olyan eszköz, amellyel közelebb lehet hozni a mai emberekhez a kóruséneklést, mind hallgatóként, mind részvevőként, hiszen az énekes egyéni döntéseket hozhat, részt vehet a zenei folyamatban” - mondta Tóth Árpád, aki Magyarországon elsőként honosította meg ezt a műfajt.
 
 A közönség soraiban nem csak székesfehérvári zenekedvelők, hanem a megyéből érkező vendégek is élvezték a kórusok színvonalas műsorát. A 2013-as Szent István Emlékév alkalmából alapított Vox Mirabilis Vándordíjat először indították útjára, amelyet a legjobban szereplő kórus kap és birtokol egy évig.
A szakemberekből álló zsűri tagjai (Miklósa Erika, Tóth Árpád és Borbás Károly) és a kórusvezetők is szavaztak a legjobb kórusra. 2013-ban a budapesti AULA Kórus kapta a legtöbb szavazatot, akik nagy lelkesedéssel és kitörő örömmel fogadták el a vándordíjat.