In memoriam Varga Sándor - elhunyt a Médiacentrum alapító-hírigazgatója

Hétfőn reggel, életének ötvennegyedik évében elhunyt Varga Sándor újságíró, a Fehérvár Médiacentrum alapító-hírigazgatója, egykori munkatársa. Varga Sándor halálakor a Kossuth Rádió Krónika című műsorának szerkesztője volt. 2009-ben került Székesfehérvárra, amikor az országban elsőként alakult médiacentrum.
2016.01.11. 13:31 |
Hétfőn reggel, életének ötvennegyedik évében elhunyt Varga Sándor újságíró, a Fehérvár Médiacentrum alapító-hírigazgatója, egykori munkatársa. Varga Sándor halálakor a Kossuth Rádió Krónika című műsorának szerkesztője volt. 2009-ben került Székesfehérvárra, amikor az országban elsőként alakult médiacentrum. A Fehérvár Médiacentrumnak két éven keresztül volt hírigazgatója, de a várost akkor sem feledte, amikor Budapestre került a Magyar Rádióhoz.
2010-ben ötletgazdaként indította útjára a Fehérvári Versünnep rendezvényt, majd keltette életre a fehérvári fiatalokkal az első Székelyföldi Verstábort. 2006-ban nívódíjat kapott, majd 2013-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét a magyar kultúrában végzett munkájáért. 2015. november 11-én Polgármesteri Elismerő Érmet kapott Cser-Palkovics Andrástól, Fehérvár polgármesterétől.

Verset írni annyi, mint aranymosónak lenni reggeltől estig, és ékszerésznek lenni egész éjszaka.” – írta Filip Tamás költő Egész nap című versében.
Vigyázni a rímmel varázsolt gondolatokat pedig annyi, mint a költészet jó hitvesének lenni. Varga Sándor pedig ilyen hitves volt, aki öltöztette, táplálta, mosdatta kedvesét, a magyar költészetet. A Fehérvári Versünnep ötletgazdájaként bebizonyította, hogy igenis lehet menő a verset mondó ifjú. Majd egy tucat fehérvári fiatallal megalapította Csíkcsomortánban, Csíksomlyó tőszomszédságában a Székelyföldi Verstábort. Csíkcsomortán díszpolgárává választotta tavaly október 10-én. Varga Sándor vitathatatlanul szolgálta a magyarságot, teret engedve hazaszeretetnek, megismertetve a nemzet történelmét a magyar fiatalsággal. Közösséget épített magyar, csángó, székely gyermekekkel. Munkája, teherbírása példaértékű volt, ennek szép példája az, hogy a verstáborosoknak kézzel fogható bizonyosságot is adott, amikor a Fehérvár Médiacentrum munkatársaival Csíkcsomortánban leforgatta a csíki huszárok kevesek által ismert nagyszerű hőstettét bemutató Nyergestető 1849 című filmet.

Lekötelezettnek érzem magamat, hogy Sándorral dolgozhattam, aki túlfűtött akarással képes volt kerítéseket szaggatni, aki úgy álmodta meg a versünnepet, a verstábort a vershúrjain, hogy hidat verjen magyar és magyar között.
 
Sándor barátom! Már nem riogathatsz munkával, hangos felszólítással, de tudd, a híd áll! Nyugodj békében!
 
Nagy Zoltán Péter